Čtení o krásném bydlení

Jak ušetřit za energie díky kvalitním závěsům?

Kvalitní závěsy v létě ochrání před horkem a v zimě ušetří peníze za vytápění

 

Tropické počasí těchto dní zvedá teplotu v bytech až ke třiceti stupňům. Ideální teplota pro zdravou domácnost je přitom kolem 20 °C. Výrazně snížit teplotu je možné nejlépe klimatizací, její instalace je ale poměrně finančně i technicky náročná, nemalé jsou i náklady na provoz, zvlášť v době narůstajících cen energií. I proto najdeme klimatizaci jen v nemnoha domácnostech. Existuje ale i levnější řešení s velmi slušnou účinností. A hodit se navíc bude i v zimě, kdy nám ušetří nemalé náklady na vytápění.

Okna oblékáme do krásných záclon a závěsů hlavně kvůli ochraně soukromí a zútulnění bytu. Pomáhají vytvořit tu správnou domácí atmosféru a snadno díky nim přizpůsobíme vzhled domácnosti aktuálnímu období nebo událostem – snad všichni máme rádi vánoční záclony se zvonečky nebo ty velikonoční s jarními motivy. Nádherné efekty ale můžeme vykouzlit i s minimalistickými vzory nebo hladkou záclonou nebo závěsem zcela bez vzorů. Často ale zapomínáme na funkčnost okenních textilií, která může být při správném výběru velmi přínosná. Zatímco záclony plní hlavně funkci estetickou, od závěsů můžeme chtít mnohem víc.

                                                                                                                      

Ochrana soukromí

Doma je doma a proto nikdo z nás nestojí o to, aby bylo zvenku do bytu vidět jako na jeviště. Alespoň základní ochranu před nezvanými pohledy poskytuje téměř každý závěs. Obvykle platí, že čím je závěs  těžší, tím méně je přes něj vidět.

Zatemnění

Se zatemněním už je to trochu náročnější, tam si s běžnou dekorační látkou nevystačíme. Závěs musí být ušitý z blackout materiálu, který zajistí prakticky úplné zatemnění. „Podmínkou je ale precizní ušití a zavěšení tak, aby světlo neprocházelo mezi závěsem a stěnou, stropem či podlahou“, upozorňuje Martina Hájková z portálu Bydlimekrasne.cz s tím, že obzvlášť v létě při intenzívním světle mohou i tyto průsvity výrazně zvýšit intenzitu světla v domácnosti. Black-out závěsy ocení zejména lidé pracující na směny, kteří potřebují kvalitní spánek i během dne. Pokud vám ale stačí v místnosti příjemné šero, můžete zvolit závěsy s označením dimout, které nezachytí všechno světlo, ale jeho účinnost je také výrazná. Výhodou je také nižší cena než u závěsů blackout.

 

Zvuková izolace

Zvukově izolační vlastnosti závěsů se v domácnosti příliš často nevyužívají, přesto ale mohou i v soukromí najít své místo. Skvěle pomohou odfiltrovat zvuky ze společných prostor domu, pokud závěsem skryjete vstupní dveře. Samozřejmě utlumí i zvuky šířící se naopak z bytu do společných prostor, což ocení zejména lidé žijící v malých bytech nebo garsonkách, kde chybí větší vstupní prostor a veškerý provoz domácnosti se odehrává prakticky hned za vstupními dveřmi.

 

Tepelná izolace

Pro dobrou tepelnou pohodu v bytě jsou samozřejmě nejdůležitější kvalitní okna, která nepropouští chlad nebo horko zvenku v nadměrné míře a kvalitní izolace celé stavby. Velký efekt mají ale i správně vybrané závěsy, které velmi výrazně pomáhají udržet tepelnou pohodu v domácnosti. To oceníme hlavně během horkých letních dní, kdy kvalitní závěsy zachytí podstatnou část horka, které se přes rozpálená okna snaží dostat dovnitř. „Důležité je pokrýt celou prosklenou plochu a nechat závěsy zatažené celý den“, doplňuje Martina Hájková. Nebojte se do závěsů investovat kvůli několika letním týdnům. Neméně žádoucí službu vám totiž poskytnou v zimě, kdy naopak brání teplu unikat z bytu okny ven a ušetří vám tak značné náklady na vytápění. Nehledě na pocitové zateplení, které také ovlivňuje teplotu, kterou doma vyžadujeme. Pokud máte pod okny topení, je důležité uzpůsobit délku závěsu tak, aby topení nezakrývalo a umožnilo teplému vzduchu volně cirkulovat.

 

Jak správně vybrat závěs?

 1. Ujasněte si, co od něj očekáváte – jakou hlavní funkci má plnit
 2. Očekávání přizpůsobte volbu materiálu a způsob zavěšení
 3. Dobře změřte plochu, kterou chcete pokrýt, myslete i na výškovou rezervu pro vybraný způsob zavěšení
 4. Pokud nenajdete hotový závěs přesně odpovídající vašim požadavkům, nebojte se investovat do šití na míru. Nejedná se o velké částky a investice se vám mnohonásobně vrátí
 5. Pro bohaté nařasení volte minimálně dvojnásobnou šířku materiálu, než je šířka okna
Léto na chalupě

Představte si, že jste se právě probudila v útulné venkovské chalupě do krásného letního dne. Dnes nic nemusíte, máte volno, otevřeným oknem slyšíte zpívat ptáky a sluníčko vás přes romantickou záclonku lechtá a povzbuzuje ke vstávání. 

89591-1_89591-forbyt-hotova-zaclona-kosticka-a-krajka-zelena-40-x-80-cm89657-2_kosik-gerbera-4

 

 

V kuchyni voní čerstvá káva a z košíku na pečivo na vás pokukují čerstvé křupavé dalamánky. Uvelebíte se ke stolu a pohodlné sedáky společně s hravým ubrusem s motivem třešní a jahod vám připomenou, že musíte po snídani zkontrolovat aktuální úrodu na zahradě.

99560_sada-jahody-tresne--1

 

V poledne začíná být vedro, po dobrém obědě se tedy rozhodujete, zda se vydáte na blízké koupaliště. Nakonec se rozhodnete zůstat u chaloupky a přesunete se na zahradní lehátko do stínu vzrostlých stromů. Vybavena měkoučkým polstrem, plážovou osuškou, dobrou knihou a domácí limonádou strávíte příjemné odpoledne a nic vám nechybí. Vychutnáváte si zasloužené nicnedělání a kocháte se krásou barevných květin ve veselých truhlících a květináčích nepravidelně rozestavěných po zahradě a lahodících oku každého návštěvníka.

 99773-2_extra-line-window-boxes-girl2

Už se začínáte velmi těšit na podvečer, protože se vás chystají navštívit vaši milí přátelé, které vždy ráda vidíte. Dobroty na grilování jsou už nachystány, dobré vínko vychlazené a stůl je prostřený. Teď už jen stačí dovybavit terasu potřebnými pomůckami jako jsou stylové chňapky a ladící zástěra pro mistra šéfkuchaře.

 

 

Celý večer pak strávíte milým povídáním a upřímným smíchem. To byl den jako korálek. Takhle má vypadat léto na chalupě. Těšíte se do své voňavé postele. Lehounkou letní přikrývku máte čerstvě povlečenou do krepového povlečení, které vám připomíná dětství a prázdniny strávené u babičky na venkově. S úsměvem na rtech usínáte a přemítáte, co krásného vám přinese další den.

 POVLSADA80624002

I na chalupě bydlíme krásně!

www.bydlimekrasne.cz 

 

Na chalupě nežehlím - praktické povlečení bez práce

Jaké povlečení vybrat na léto na chalupu nebo do horské roubenky? Přece krepové!

Na dovolené žehlit rozhodně nebudu

Na chalupu jedině krep! Každý zná výhody krepového povlečení. Je velmi oblíbené především pro svou praktičnost. Díky speciální úpravě materiálu se nemusí žehlit a působí nadýchaně. Bývá zároveň často vyrobeno z bavlny, takže je velmi příjemné na dotek, prodyšné a příjemné na pokožku. Je tak ideální variantou třeba na chalupu nebo do horské roubenky, kdy nechcete trávit čas žehlením.

Krep bývá často mylně chápán jako název materiálu, jedná se ale o úpravu materiálu, tedy nejčastěji bavlny. Péče je proto stejná jako o jiné bavlněné povlečení. Pouze žehlení není doporučeno nejen z praktických důvodů, ale také aby se neznehodnotila krepová struktura materiálu. Praní bavlněného krepu je možné na 60 stupňů, doporučuje se povlečení prát naruby a zapnuté, a to pro dlouhodobé zachování barvy, kvality a vzoru. Vždy je však nutné dbát pokynů výrobce.

Jednou kytička, jednou proužek

Krepové povlečení s oboustranným vzorem je na chalupu jedním z nejoblíbenějších. Díky jinému vzoru z každé strany můžete svou ložnici proměnit v jediném okamžiku až do tří různých variant a nemusíte tak na chalupu nakupovat spousty povlečení. Například díky povlečení, které má z jedné strany růžovozelený květ a z té druhé zelený proužek, vykouzlíte útulnou až pohádkovou atmosféru – jednou pruhovanou, jednou rozkvetlou a do třetice kombinovanou.  Malé dekorační polštářky jsou lemovány volánky a tím ještě umocňují dojem měkkosti a pohodlí. Pomocí dekoračního polštářku ve tvaru bonbonku si zpříjemníte relaxování, ať už si jím podložíte nohy unavené z dlouhé procházky nebo podepřete krční páteř při čtení dobré knihy.

Nejste zrovna kytičkový typ? Pak sáhněte po decentnější, ale stejně praktické a neméně krásné variantě se vzorem šedého květu a šedého proužku nebo šedého patchworku. V nabídce je taktéž volánky lemovaný dekorační polštářek a polštářek bonbonek ve stejném designu.

Všechna tato povlečení můžete koupit také ve výhodných osmidílných sadách, za nižší cenu a s dopravou zdarma. 

POVLSADA80624002

S Barunkou zpátky na prázdniny u babičky

Prázdniny u babičky? Přesně to vám připomene povlečení Barunka. Překrásné povlečení s motivem růžiček, kostiček a krajky vás jistojistě přenese do dětství a do babiččiny vesnické chaloupky. Romantickým představám se meze nekladou. Povlečení Barunka v modrém odstínu osvěží váš pobyt v peřinách v parných letních dnech a třeba ve vás modrá barva vyvolá touhu skočit do čisté horské bystřiny. Malinový odstín Barunky vás po probuzení přinutí k úvaze, zda nezkontrolovat první úrodu malin. A oranžová Barunka ve vás naopak vyvolá chuť na meruňkovou marmeládu k vydatné snídani.

99935-6_99935-2-stanex-lozni-povleceni-krepove-barunka-malinova-ls174-lozni-povleceni-140x220-90x70-ls174

Nejste na kytičky?

A co mašličky? Krásný ale střízlivý vzor "Hnědé mašle", udělá z každého domku romantickou chaloupku. 

61628_61628-1-povleceni-krepove-1-ks-140x200-cm-1-ks-70x90-cm-hneda-masle-bellatex

 

Připravte se na letní pohodové dny bez žehlení! Máme toho mnohem víc - z naší bohaté nabídky krepových povlečení vybírejte, kombinujte, rozmazlujte se, rádi vám při výběru poradíme.

 

Claim-02

Toto léto přeje barvám!

 

Léto na zahradě! Co může být krásnějšího? Ať už máte zahradu jako zámecký park nebo je vaší zahrádkou maličký balkon, je to oáza klidu, kde jste svým vlastním pánem. Udělejte si ji pestrou, harmonickou nebo třeba divokou. Rozhodnutí je jen na vás! Jaro a léto přeje barevným truhlíkům a květináčům na balkoně i v zahradě.

 

Klasické nebo samozavlažovací?

 

Okenní truhlíky a květináče, klasické či samozavlažovací, užíváme téměř všichni. Všichni si chceme do svého domova přinést trochu přírody. Pohled na svěží zelené rostliny uklidňuje, péče o ně nám zaměstná hlavu a dělá radost. Všichni potřebujeme relaxovat. Naše mysl a naše oči tak vyhledávají krásu v podobě zelených rostlin a barevných květů.

 

Klasické truhlíky představují ekonomičtější variantu, potřebujete k nim ale misku pro odtok přebytečné vody a musíte pravidelně hlídat vlhkost substrátu.

 

Samozavlažovací truhlíky a květináče jsou o něco dražší, ale velmi usnadňují péči o rostliny. Chytrý zavlažovací systém má dvě ergonomické barevné datumovky pro zaznamenávání intervalů zalévání a hnojení, což zajistí nepřelití nebo nepřehnojení rostlin.

 

Ať již umístíte truhlíky a květináče do zahrady před svůj dům, na terasu nebo na okenní parapet, vždy vás při příchodu přivítají a budou je obdivovat i návštěvy a kolemjdoucí. Okenní truhlíky zlepšují také výhled zevnitř domu - kdo by nemiloval výhled orámovaný krásnými květinami a listy. Navíc přilákáte i třepotající se motýly. Truhlíky poskytují příležitost se kreativně vyřádit. Můžete vytvořit expozici, která energizuje váš domov, doplní váš individuální styl. Můžete ale také velmi pozvednout a oživit design zahrady a terasy, nebo vytvořit nová malebná zákoutí.

 

Jaro a léto je nejlepší příležitostí, kdy doplnit také svůj interiér o nové rostliny v nových moderních nádobách a květináčích. Ideální je trendy fuchsiová barva, která je jedničkou letošní sezóny. Dle odborníků fuchsiová barva dodává duchovní sílu, zmírňuje deprese, působí proti migréně, má uklidňující účinky na srdce a pomáhá harmonizovat stavy podrážděnosti.

 

Vypadá váš interiér, balkon, terasa či vaše okenní parapety smutně a nevýrazně? Nechte se inspirovat našimi nápady a přeměňte i ten nejskromnější prostor na scénu, která přitáhne pozornost a potěší každé oko.

 

 

Hrajte si s výškami

 

Chcete-li vytvořit neotřelou kompozici, vyberte rostliny různých výšek. Kombinace různě vysokých rostlin ve větším interiérovém květináči vylepší jakýkoli nevýrazný kout.  V případě truhlíku na parapetu či na balkoně přinese nejen dotek soukromí, ale zároveň nabídne příjemné orámování výhledu. Zkuste například zkombinovat opomíjené okrasné trávy s letničkami. Pokud vám na vnějším okraji truhlíku zbývá prostor, můžete doplnit několika převislými rostlinami.

 

 

Slaďte své květiny s květináčem či truhlíkem

 

Někdy může odvážná volba vytvořit ten nejlepší efekt. Vyberte si jednu rostlinu ve stejné barvě jako váš truhlík nebo květináč a bohatě jej osázejte. Fuchsiový truhlík bude překrásný v kombinaci s levandulí či petúniemi v nejrůznějších odstínech od růžové přes modrou a fialovou. V interiéru bude sytě fuchsiový květináč slušet například světle růžové anthurii.

 

 

Kombinujte světlé květy s tmavými rostlinami

 

Tato neotřelá a trendy kombinace přináší velmi zajímavý kontrastní vzhled. Opět bychom vybrali truhlík v nejmódnější barvě této sezóny, tedy fuchsiové, a doporučili bychom ho osázet balkónovými květinami s bílými kvítky, například bílou lobelkou a střídavě doplnit černo-fialovou nízkou travinou nebo šalvějí s vínovým listem. 

 

Nechte cibuloviny sehrát celé představení

 

Cibuloviny jsou velmi oblíbené. Pomocí narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců vykouzlíte nepřeberné množství barevných kombinací. Odvažte se a osázejte jimi například hráškově zelené závěsné květináče. Pesimismu už bylo dost, ať žijí veselé barvy!

 

 

Truhlíky kam se podíváš

 

Jistěže chcete mít svou chloubu v podobě překrásně kvetoucího truhlíku stále na očích. Ale popřemýšlejte také o možnosti ozdobit prostory, kde je to méně obvyklé. Pokud máte trochu místa například u zahradního domku nebo přístřešku na dříví, můžete jej rozsvítit závěsným květináčem a osázet ho například slaďoučkými jahodami. V létě budou vašim dětem oči jen zářit. Květináč Trelista od značky Gardenico je pro tento účel ideální, protože má více otvorů a voda ze zálivky může volně odtékat. Výhodou je, že jej pomocí háčku lze umístit také na ten nejmenší balkon.

 

 

Využijte prostor pod truhlíkem na maximum

 

Příznivci minimalistického či průmyslového designu často preferují spíše nekvetoucí rostliny. Využijte na maximum převislé rostliny okrasné listem. Bohatou záplavou svěže zelených listů zharmonizujete jakýkoli prostor. Čisté linie květináčů Balconia Ovi jsou k tomuto účelu jako stvořené.

 

 

Vytvořte specifické téma

 

Proměňte svou kuchyň, jídelnu nebo pouze parapet ve velikonoční oázu, která udělá radost dospělým i dětem. Vše, co potřebujete, je několik květináčů, menších truhlíků nebo stylová zelená nebo fuchsiová minizahrádka. Pak jen jednoduše vypěstujte velikonoční osení, doplňte kraslicemi nebo jakoukoli velikonoční dekorací a radost je na světě.

 

 

Přejeme jen samé úspěchy při pěstování, radujte se a bydlete krásně, doma i na vaší zahradě.

 

Květináče i truhlíky, klasické i samozavlažovací, vybírejte na https://www.bydlimekrasne.cz/kvetinace--truhliky--konve/.

Velikonoce, svátky jara

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ale také konec zimy a příchod jara. Tyto svátky nemají pevně stanovené datum, slaví se po prvním jarním úplňku. Jejich církevní začátek připadá na tzv. Popeleční středu a trvá čtyřicet dnů až do Velikonoční neděle, před kterou je Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. S Velikonoci je spojena řada tradic, u nás je nejznámější velikonoční tradicí pomlázka, koledování a barvení vajíček.

S Velikonoci se pojí vaření tradičních dobrot, ale i úklid a dekorování domácnosti.

Dekorování domácnosti

Symboly Velikonoc a jara souvisejí s probouzející se přírodou. Při dekorování domácnosti volte přírodní motivy, zvířátka, pestré i pastelové barvy. Pokud jste zavaleni starostmi všedních dnů a nemáte mnoho času na výrobu velikonočních dekorací, svou domácnost rychle a velice efektně rozsvítíte bytovým textilem s velikonočními či jarními motivy.

Kuchyně a jídelna

Kuchyni nebo jídelnu o Velikonocích využíváme snad nejčastěji. Pobyt zde si snadno zpříjemníme sadou kuchyňského textilu s motivem svazku květů nebo velmi optimistickým velikonočním motivem s housaty. Nejen ty nejmenší potěší motiv pejska. Kuchyňské chňapky s tímto roztomilým motivem naši malí pomocníci nebudou chtít sundat, ani když bude velikonoční beránek dávno pečený a ozdobený.

Ložnice

Nový jarní nádech můžeme dát také naší ložnici nebo koupelně. V bydlimekrasne.cz jsme pro vás připravili kvalitní povlečení od českých značek s jarními motivy. Stále velmi oblíbené je praktické krepové povlečení, které se nemusí žehlit. A čím dál oblíbenějším se stává povlečení s kvalitním digitálním fotopotiskem, příkladem je překrásné povlečení s aktuálním jarním motivem Spring dream neboli Jarní sen. Vzhledem k přicházejícím teplým měsícům si můžete nyní exkluzivně u nás pořídit sady lůžkovin a ložního povlečení za zvýhodněnou cenu, které obsahují lehké letní přikrývky.

Koupelna

Koupelnový textil je důležitou součástí každodenní hygieny. Velikonoce mohou být perfektní příležitostí pro osvěžení právě těchto prostor. Pomocí ladících sad ručníků či koupelnových předložek dodáte koupelně nový neokoukaný vzhled, ať již chcete vytvořit veselý dojem či dojem elegance, nebo luxusu.

Tipy na velikonoční výzdobu

Vajíčka, pomlázka a tradiční velikonoční beránek jsou nejčastější motivy pro velikonoční výzdobu. Nicméně pokud jste velikonoční nadšenci a vášniví dekoratéři, můžete vyzkoušet i některé z našich tipů.

Jutové motouzy

S pomocí jutových motouzů a stuh vykouzlíte opravdu překrásné dekorace a stylová zákoutí. Stačí jen špetka času a šikovnosti. A samozřejmě fantazii se meze nekladou. Motouz v přírodních tónech pomůže například k zavěšení ozdob, můžete jím ovázat nádoby, květiny, ozdobit přáníčka. Můžete jím ale také omotat pár vajíček a ozdobit peříčkem či větvičkou a mašličkou. To už pak stačí vložit do keramické nádoby vyložené například mechem nebo suchou trávou, pro tyto účely perfektně poslouží i proutěný košíček na pečivo. Inspirujte se fotogalerií přímo u konkrétních produktů.

Jutové dekorační pásky

Jutové dekorační pásky v přírodních nebo veselých jarních barvách mají také nespočet možností využití. Překrásné a velmi vkusné je ozdobit jimi svazek proutků nebo věnec z proutí k zavěšení. Takovou dekoraci ještě můžete doplnit květinami ve stejné barvě jutového pásku, například kombinace narcisů a žluté plus přírodní jutové pásky bude fascinující. Jutovou páskou také můžete například jednoduše ovázat židli v kuchyni, jakoukoli zajímavou nádobu, lahev, vázu nebo květináč, efekt je velmi jemný a nenucený. Velmi hezky působí také jednoduchá dekorace v podobě proutěného košíčku vyloženého různě barevnými nebo i stejnobarevnými jutovým páskami, na něž se vyskládají nabarvená vajíčka. Takovou krásou jistě potěšíte každého koledníka.

Co udělá z obyčejné židle židli pohodlnou?

Odpověď je kvalitní podsedák. Díky sedáku bude vaše posezení u jídelního stolu pohodlné, příjemné a měkké, sedák zabraňuje otlakům a vylepšuje komfort zejména při delším posezení. Kromě židlí u jídelního stolu můžete podsedáky využít také na zahradě při blížícím se grilování. Dále je mohou využít děti hrající si jen tak na zemi v dětském pokoji. Kromě zdravotní a praktické funkce plní podsedák i funkci estetickou. Díky velkému výběru jednotlivých typů a barev sedáků si může vybrat opravdu každý. Navíc kuchyň či jídelnu můžete vybavit nejen sedáky ale i ostatním textilem ve stejném designu. Osvěžíte, vybarvíte a oživíte tak interiér, nyní aktuálně například svěžími jarními motivy jako je svazek květů nebo velikonoční housata.

Jak vybrat ten správný sedák?

Sedáky rozdělujeme podle prošití, tvaru, velikosti, typu uchycení či výšky (tloušťky), dále na jednobarevné či se vzorem.

Prošití

Prošívaný sedák je tím nejoblíbenějším. Prošití zabraňuje pohybu vnitřní výplně. Vrchní materiál je nejčastěji vyroben ze směsi bavlny a polyesteru, což umožňuje výbornou údržbu a pratelnost, zároveň je velmi příjemný na dotek. Je nejčastěji plněný směsí polyesteru a polyuretanu a je velmi odolný vůči prosezení nebo poničení.

Hladký sedák je pak plněn vložkou z polyuretanu a jeho povrch je hladký, bez hrbolků. Také tento sedák je velmi odolný vůči poškození.

Způsob uchycení

Můžete si vybrat variantu se šňůrkami, kterými jej lze přichytit k opěradlu židle, či přichycení pomocí poutek na suchý zip.

Materiál, tvar, barvy

Kromě bavlněného povrchu sedáků se můžete rozhodnout pro sedák s povrchem microflanel, který je velice hebký na dotek, hřejivý a hodí se tak více pro chladnější období.

Sedáky se vyrábí jak ve čtvercovém, tak v kulatém tvaru, a také v různých tloušťkách / výškách.  Nejoblíbenějšími jsou sedáky o tloušťce dva a čtyři centimetry. Základní rozdíl je v celkovém pocitu měkosti a také v estetickém dojmu.

Samozřejmostí je nepřeberné množství barev a vzorů, ze kterých si vybere každý. Na své si přijdou jak milovníci koček, tak psů, jak milovníci květin, tak stromů, jak milovníci kávy, tak vína, jak milovníci oliv, tak třešní.   

Údržba

Všechny sedáky se snadno udržují, pokyny pro údržbu vždy uvádí výrobce, obecně však platí, že sedáky se dají prát v automatické pračce na 30 stupňů.  Některé sedáky mají snímatelný potah se zipem, ten se po sejmutí taktéž může prát na 30 stupňů.

Sedíme krásně, bydlíme krásně!

Šaty dělají člověka a záclony interiér!

Vhodně vybrané záclony zútulňují interiér a dodávají místnosti na eleganci. Snadno a rychle změní vzhled a náladu každé místnosti. Kromě estetické funkce nám pomáhají chránit naše soukromí před zraky okolí a samozřejmě regulují intenzitu slunečního svitu. 

Druhy záclon

Záclony seženete již hotové (kusové) nebo si je samozřejmě můžete nechat zhotovit. Kusové záclony umožňují jejich okamžité pověšení, nejsou nutné žádné další úpravy, stačí si jen vybrat ze široké nabídky rozměrů, typů zavěšení, materiálů a vzorů.

Záclony šité na míru umožňují nespočet možností, jak individuálně dekorovat interiér. Jsou alternativou pro atypický interiér nebo okna s nestandardními rozměry. Tuto službu taktéž vyhledá zákazník vyžadující originalitu, individuální přístup nebo specifický styl. Šití záclon na zakázku bytovým designerem či studiem často zahrnuje i zaměření a instalaci, avšak tato služba bývá finančně náročná.

Zakázkové úpravy

Nejlepším a finančně dostupným řešením, jak mít dokonalé záclony odpovídající na centimetr přesně našemu interiéru a především představám, mohou být zakázkové úpravy. Pořídíte si tak ze široké nabídky záclon, závěsů či metráže a společně se samotným produktem si vyberete profesionální úpravu jako je obšití okrajů, zkrácení záclony, ušití tunýlku pro navlečení na tyč či našití řasicí pásky v různých šířkách.

Způsoby uchycení

Způsoby zavěšení záclon závisí na tom, jak je v interiéru vyřešen závěsný systém. Závěsným systémem myslíme připevnění pomocí záclonové tyče nebo pomocí stropních kolejniček. Praktické záclonové tyče dnes již seženete v mnoha rozměrech, designech a povrchových úpravách. Samotnou záclonu tak můžete na tyč upevnit pomocí šitého tunýlku, což je asi nejjednodušší způsob, dále pak pomocí šitých poutek nebo narážecích kroužků. Uchycení pomocí řasící stuhy pak využijete především pokud máte stropní kolejničky. Záclonu pak do kolejničky upevníte pomocí kolejnicových jezdců nebo háčků.

Materiál a textura

Materiál záclon je kombinací zvoleného druhu látky a její textury. Textilie používané pro výrobu záclon členíme na přírodní a umělé materiály. Díky moderním výrobním postupům od sebe dnes tyto kategorie odlišíte jen těžko a často se používají také příměsi přírodních vláken do umělého materiálu. Pro výrobu záclon se nejčastěji volí průsvitné a poloprůsvitné látky jako voál, žakár, mušelín, organza, batist.

Voál je lehká tkanina se strukturou mřížky. Může se jednat o stoprocentní polyester či luxusní tkaninu ze směsi hedvábí a bavlny. Voálové záclony můžete vybírat hladké či se vzory a bordurami.

Žakár je tkanina s vetkávanými vzory, které vznikají speciální technikou na textilních strojích. Žakáry mají nádherné vzory kombinované z lesklých i matných přízí, mohou se vyrábět jak z přírodního hedvábí nebo viskózy tak i ze syntetických vláken.

Organza je lehoučký moderní lesklý materiál dostupný v mnoha barvách a vlákna jsou tkaná hustě u sebe. 

Batistové záclony se hodí do přírodních interiérů a mají plátnovou vazbu. I přesto, že jsou tenké, patří mezi ty méně průsvitné.

Záclony se dále zdobí vyšíváním, bordurou, volány nebo krajkou. Toto dekorování překrásně vynikne například na zácloně kratší obloukové nebo na vitrážových záclonkách.

Specialitkou mezi záclonami jsou provázkové záclony nebo pevné závěsové panely. Provázkové záclony se vyrábí z háčkovaných nebo pletených vláken, poskytují lehkou ochranu před světlem, ale především jsou originálním a osobitým doplňkem interiéru. Závěsový panel působí v interiéru jako japonská stěna. Je vkusnou, originální a dobře kombinovatelnou dekorací. Dobře poslouží proti slunečním paprskům. 

Údržba záclon

Klíčové pro správnou péči a dlouhou trvanlivost záclon je držet se pokynů výrobce. Záclony perte podle potřeby, obecně platí v intervalu tří až šesti měsíců, ale samozřejmě záleží na umístění záclony v interiéru, prašnosti okolního prostředí, přítomnosti domácích mazlíčků a podobně. Je vhodné používat speciální jemné prací prostředky, vhodné prací programy a nízké teploty. Před praním se obecně doporučuje ze záclon jemně vyklepat prach, a především nezapomenout odstranit háčky a poutka. Přírodní materiály snesou vyšší teplotu praní, ale mohou se srazit. Někdy vyžadují žehlení, zejména když se včas a správně nevyvěsí. Péči o záclony vám usnadní nemačkavý syntetický materiál.  

Jak změřit záclonu

Záclona má dva rozměry – výšku a šířku. (Podotýkáme, že pojem „délka“ je velmi zavádějící a matoucí, a proto je vždy lepší používat rozměr výška + šířka.)

Výška – rozměr mezi závěsnou tyčí či kolejnicí po místo, kde končí záclona. Někteří designeři upřednostňují „povalování“ záclony 3 až 5 cm po zemi. Ve specifickém interiéru či při volbě některých unikátních materiálů to může být efektní, avšak při laické realizaci může takto ležící látka vypadat spíše jako omyl při měření. Při úklidu to také příliš neoceníte.

Šířka – rozměr šířky okna plus přesah několik centimetrů přes okraje okna. Tento rozměr vynásobte minimálně dvakrát pro nařasení. Čím větší šířka, tím lepší efekt nařasení. My jsme zastánci bohatšího nařasení, ale je to samozřejmě otázka osobních preferencí.  

 

Překrásné záclony včetně zakázkových úprav vybírejte na www.bydlimekrasne.cz.

Všichni milují koupelnové doplňky

Krásná koupelna znamená krásné bydlení. Koupelnové doplňky jako zrcadla, osvětlení, dávkovače mýdla a mýdlenky, držáky a kelímky na zubní kartáčky, dózy a zásobníky, koupelnové poličky a háčky, držáky na toaletní papír a WC kartáče, neslouží jen pro praktické účely, ale důležitou roli hraje i estetická stránka. Pro milovníky designu je možná estetická stránka právě tou nejdůležitější. V dnešní době existuje pestrá nabídka provedení, vzorů, materiálů i povrchů. V oblasti koupelnových doplňků podporujeme české značky, které sází na krásný design a kvalitní provedení. Právě takovou značkou je Nimco, která svým zákazníkům usnadňuje výběr koupelnových doplňků i prostřednictvím ucelených designových řad.

Koupelnová zrcadla

LED zrcadlo

 

Zrcadlo patří do každé koupelny. Kromě své primární funkce při každodenní hygieně pomáhá opticky zvětšit nebo prosvětlit malý prostor. Zrcadlo do koupelny také vybírejte s ohledem na to, kolik osob současně koupelnu používá. Samozřejmě čím větší počet lidí v domácnosti, tím větší zrcadlo. Velmi oblíbená jsou LED zrcadla s vestavěným osvětlením. Působí velmi luxusním dojmem, mohou se stát v koupelně dominantním designovým prvkem. Nebojte se například kombinovat velké kulaté LED zrcadlo se čtvercovým nebo obdélníkovým velkoformátovým obkladem či mozaikou, vytvoříte tak velmi zajímavý a oku lahodící kontrast.  Nepřímé světlo podsvíceného zrcadla působí měkce, s jeho pomocí můžete v koupelně vykouzlit příjemnou intimní atmosféru. Naopak společně s hlavním stropovým osvětlením přináší dostatek světla v každou denní i noční dobu.

Co se týče tvaru zrcadla, Nimco nabízí klasická zrcadla obdélníková a čtvercová, dále zrcadla se zaoblenými či ostrými rohy nebo zrcadla kulatá. Může si vybrat zrcadlo osvícené po celém obvodu, zrcadlo s horním LED svícením, které evokuje sluneční svit. Vyváženě a harmonicky působí zrcadlo osvícené po stranách nebo s horním a dolním svícením. Vybrat si můžete i zrcadlo s dotykovým senzorem či výběrem teploty svítivosti. Taková vymoženost jistě způsobí, že se každé ráno budete na svou ranní hygienu těšit.

 

Kosmetická zrcadla

Velkým pomocníkem jsou v koupelně kosmetická zrcadla, která mají pohyblivé rameno a můžete je libovolně nastavovat a vyklápět podle svých představ. Slouží nejen pro dokonalou péči o pleť, ale mohou pomoci i dětem, která ještě nedosáhnou k velkému zrcadlu. Alternativou k pohyblivým kosmetickým zrcadlům jsou kosmetická zrcátka volně stojící. Pro perfektní nalíčení či pro dokonalé oholení vám poslouží podsvícená kosmetická zrcadla neboli LED zrcadla, u těch nejmodernějších si opět můžete nastavit teplotu svítivosti.

Koupelnové doplňky

Dávkovače mýdla, mýdlenky, držáky na zubní kartáčky, držáky na ručníky, nejrůznější dózy a zásobníky na kosmetické nezbytnosti, držáky na toaletní papír, to vše najdete v naší nabídce, ať už je vaše koupelna v industriálním, skandinávském, venkovském, boho, provence nebo jiném stylu.

Nimco: UNIX

Ucelené řady doplňků do koupelny usnadní výběr každému zákazníkovi. Například oblíbená řada UNIX vás pohladí svými oblými tvary. Je masivní, ale zároveň vzdušná a minimalistická. Kombinuje univerzální barvu chromu s nevtíravou bílou keramikou a čirým nebo matným sklem.

Nimco: KIBO

Pokud se vám líbí černobílá kombinace, zvolte řadu KIBO. Koupelnové doplňky řady KIBO se vám neokoukají, znamenají minimalismus, eleganci a nadčasovost.

Nimco: LADA

Naopak řadu LADA vystihuje slůvko retro. Koupelna s doplňky v povrchové úpravě ve stylu starobylé mosazi vás zavane k časům dávno minulým. Dávkovač tekutého mýdla, mýdlenka, držák na ručníky, háčky a držák na kartáčky v designu staromosaz vás donutí se zasnít. Rázem se ocitnete například v pohádkové koupelně nebo na loveckém zámečku.  

Nimco: Drátěný program

Koupelnové poličky a závěsné systémy z odolného kovu s chromovou povrchovou úpravou známe jako drátěný program. Vyřeší problémy s nedostatkem úložného prostoru i v té nejmenší koupelně. Designem bude lahodit konzervativnějším povahám.

 

Vyberte si u nás ty nejvhodnější doplňky právě pro vás, ať si můžete i vy říct: bydlíme krásně!

Koupelnové doplňky v mnoha designech vybírejte https://www.bydlimekrasne.cz/doplnky-do-koupelny/.

Ztrácíte se v rozměrech a uzávěrech povlečení? Pomůžeme vám se zorientovat

Rozměry povlečení

Klasické povlečení

Rozměry povlečení se odvíjí od rozměrů přikrývky a polštáře, které používáte nebo si chcete pořídit.

Nejčastějším rozměrem je u polštáře 70 x 90 cm a u přikrývky 140 x 200 cm. Tato velikost je u nás také často označovaná jako standardní nebo klasická. Není ale vhodná pro každého. Přikrývka by měla být minimálně o 20 až 30 cm delší, než je vaše výška. Měříte-li tedy mezi 160 až 170 cm, klasický rozměr přikrývky o délce 200 cm by měl plně vyhovovat. Příliš krátká přikrývka totiž může způsobit diskomfort nebo pocit chladu a může tak negativně ovlivnit kvalitu spánku.

Prodloužené klasické povlečení

Pokud je člověk vyšší než 180 cm, spíše bychom doporučili přikrývku prodlouženou, tedy o délce 220 cm. Tato délka zajistí dostatečné přikrytí i svobodu pohybu bez pocitu chladu.

Francouzské povlečení

Pro milovníky partnerských přikrývek je tady francouzské povlečení, někdy označované jako dvojité. Na tuto variantu, kdy partneři spí společně pod jednou velkou přikrývkou, nedají někteří z nás dopustit. Je ale nutné si uvědomit, že nejen s velkou přikrývkou, ale i velkým povlečením, je obtížnější manipulace. Především žehlení takového povlečení není snadné. Vhodnou volbou je proto v takovém případě povlečení z materiálu, který žehlení nevyžaduje.  Rozměry povlečení samozřejmě korespondují s rozměry francouzských přikrývek. Vybírat proto můžete ze šířek od 200 do 240 cm ve standardní délce 200 cm nebo prodloužené 220 cm.

Dětské povlečení do postýlky

Dětské ložní povlečení existuje v mnoha různých rozměrech, rozlišujeme povlečení pro miminka, předškolní děti a pro juniory. I zde se ale vše samozřejmě odvíjí především od výšky dítěte a velikosti dětské postýlky či postele.  Povlečení do postýlky můžete vybírat nejčastěji ve velikostech

90 x 135 cm + 40 x 60 cm

90 x 135 + 45 x 60 cm

90 x 135 cm + 45 x 65 cm 

100 x 135 cm + 45 x 60 cm

První rozměr vždy značí šířku a délku přikrývky a druhý rozměr velikost polštáře.

Dětské povlečení na velkou postel

Dětské nebo juniorské povlečení na velkou postel najdete nejčastěji v rozměrech 140 x 200 cm + 70 x 90 cm, ale pro nerušený spánek vašich mladých čahounů můžete vybírat i povlečení v prodloužené délce 220 cm.  Pro větší děti a teenagery můžete samozřejmě vybírat i z kompletní nabídky standardního povlečení, pokud už nevyžadují dětský motiv. 

Ložnici nebo dětský pokoj můžete vyladit i malým polštářkem povlečeným ve stejném vzoru jaký má ložní povlečení. Povlaky na polštářky můžete vybírat z několika rozměrů, k těm nejčastějším patří 40 x 40 cm.

 

Uzávěry povlečení

Zipový uzávěr

Zipový uzávěr umožňuje měnit povlečení rychle a snadno a zároveň perfektně drží. Ideálně tak spojuje praktičnost a funkčnost. Pokud měníte povlečení často nebo máte velkou rodinu, a tedy i více povlečení, bude pro vás zip ideální. Hodí se také více pro osoby, které mají potíže s jemnou motorikou a mohly by tak mít potíže se zapínáním mnoha knoflíčků. Zipový uzávěr může být i skrytý, tedy neviditelný, což je příjemné pro příznivce moderního designu.

Zapínání na knoflíky

Naopak pro vyznavače klasiky a tradičního stylu může být vhodnější zapínání na knoflík. Knoflíky mohou zvýraznit či doplnit vzor povlaku. Mohou vypadat hezky samy o sobě, či zvýraznit texturu látky ložního povlečení. Zapínání a rozepínání je ale náročnější, každý knoflík má svou dírku a pokud se spletete, musíte vše opět rozepnout a znovu zapnout. Divočejším spáčům se navíc některé knoflíčky mohou během spánku rozepnout. Setkat se můžete i s nitěnými knoflíky, což jsou vlastně kovové kroužky obšité nití. Uplatňují se především pro svou odolnost při vyváření a mandlování. Nejčastěji se ale používají klasické plastové knoflíky, které nahradily dříve používané plastové dvojité knoflíky, které nebyly pevně přišity k látce.

Hotelová kapsa

Povlečení s hotelovým uzávěrem má v sobě přesah látky, jakousi kapsu, do které se zasune polštář nebo přikrývka, aby z povlaku nevyklouzly, přestože není pevně uzavřen ani zipem, ani knoflíky. Používá se pro svou praktičnost při převlékání mnoha postelí najednou, především v ubytovacích zařízeních a nemocnicích. Divokým spáčům však může polštář nebo peřina z povlaku vyklouznout, příliš se tak nehodí pro používání v běžných domácnostech.

  

Vyberte si to správné povlečení, ať si můžete i vy říct: bydlíme krásně!

 

Povlečení všech druhů i rozměrů vybírejte na www.bydlimekrasne.cz/povlečení

 

Proč je ložní povlečení tak důležité?

Na spánku záleží. My to víme.

Nepodceňujte důležitost ložního povlečení. Spánkem strávíme až třetinu našeho života. Kvalitu spánku ovlivňuje spousta různých faktorů jako aktuální zdravotní stav, denní aktivity, venkovní hluk, kvalita matrace a mnoho dalšího. Ovšem neméně důležitý je výběr kvalitního ložního prádla. Neexistuje snad lepší pocit než po vyčerpávajícím dni a horké sprše ulehnout do měkoučké a voňavé, čerstvě povlečené postele.

Při koupi nového ložního povlečení rozhoduje volba materiálu a design výrobku.

Syntetické tkaniny zachycují teplo, to znamená, že jsou méně prodyšné a může vám být během spánku příliš horko. To často vede k neklidu a častému probouzení. Navíc ložní prádlo vyrobené z polyesteru můžete sice pořídit za nižší cenu a bývá nemačkavé, avšak nevyhovuje každému životnímu stylu, obzvláště těm z vás, kteří podporují udržitelný rozvoj.

Naopak kvalitní bavlněné povlečení bývá tou nejlepší volbou. Jedná se o přírodní, všestranný a dobře dostupný materiál. Bavlna pochází z celého světa, mezi nejkvalitnější se řadí ta egyptská.

Existuje mnoho variant bavlny. Každý typ bavlny má jinou délku vláken, ta ovlivňuje hřejivost materiálu a pocit na pokožce. Například v chladnějších měsících bývá preferována česaná bavlna, tedy flanel. Tento typ bavlny je kartáčován, aby se dosáhlo chmýřovité a měkčí textury, flanelové ložní povlečení tak pomáhá udržet teplo.

Velmi oblíbeným typem je saténové povlečení. Jde opět o kvalitní přírodní bavlnu, která při výrobě prochází speciální úpravou. Vyznačuje se prodyšností, pevností a zároveň jemností, povlečení je příjemné na dotek. Tento hladký materiál bývá preferován v letních měsících pro svůj lehce chladivý efekt.

S ohledem na praktičnost si můžete zvolit i krepové povlečení, které je taktéž vyrobeno z bavlny, kdy při výrobě prochází úpravou zvrásnění, nemusí se tedy po vyprání žehlit.

Hledáte-li nadčasový luxus, pak zvolte damaškové povlečeníDamašek je mimořádné hebká a příjemná 100% bavlněná příze. Typická je pro něj dlouhá životnost a snadná údržba. Vzhled je luxusní a nadčasový, se vzory různých tvarů a velikostí, charakteristickými kontrastem mezi plochou vzoru a tmavším nebo světlejším podkladem.

Design ložního povlečení záleží na osobních preferencích zákazníka. Vzhledem k tomu, že plocha postele je v ložnici obvykle největším kusem nábytku, povlečení může úplně změnit celou atmosféru a vzhled ložnice. Díky povlečení můžete svou ložnici přizpůsobit například ročnímu období. Důležitá je i volba barvy, například odstíny šedé, modré a purpurové by měly eliminovat pocity úzkosti a stresu, díky čemuž jsou skvělou volbou pro navození spánku, pohody a pocitu klidu.

A jak byste se měli o své ložní povlečení starat?

Základem je vyprat nové ložní povlečení před prvním použitím ve vhodné pracím prostředku. Odborníci doporučují měnit povlečení po sedmi až deseti dnech. Pokud však například berete do postele svého domácího mazlíčka (nic proti, výzkumy ukazují, že pes v posteli má pozitivní vliv na psychiku), je doporučeno měnit ložní prádlo ještě častěji.

Časté praní a běžné používání může časem vytvořit v materiálu tenká místa, cuchání látky a celkové opotřebení, což může ve svém důsledku způsobit nekomfortní spánek. A to je přesně čas pro to udělat si malou radost a pořídit si kvalitní nové povlečení. Na www.bydlimekrasne.cz si vyberete ze stovek vzorů a mnoha rozměrů, vše v ověřené kvalitě českých výrobců.

Chcete tu nejlepší přikrývku?

Zachumlat se do peřin a zmizet v říši snů. To je pocit, na který často myslíme už od rána. Vydatný odpočinek nám dodá sílu a elán do dalšího dne. A to bez dobré přikrývky nejde. Takže je jasné, že chcete tu nejlepší! Jak ji ale vybrat?

 

Nejlepší přikrývka neexistuje!

Rozměrů, typů, výplní i hřejivostí je tolik, že žádná jediná nejlepší neexistuje. Každý si ale může vybrat tu ideální pro sebe. Jak na to?

 

 • Rozměr

Základem pro výběr rozměru je, jestli chcete přikrývku pro jednoho nebo společnou pro dva – tzv. francouzskou. Zvyky jsou různé, existují nezlomní zastánci sólo přikrývky i ti, kteří nedají dopustit na přikrývky partnerské. Ustlaná postel s dvojitou přikrývkou vypadá elegantněji a je také příjemnější, pokud partneři spí klidně a blízko u sebe. Naopak pokud máte s partnerem jiný režim spánku nebo se jeden z vás často otáčí nebo v noci vstává, společná přikrývka může být velmi rušivá. Rozměry přikrývek se udávají ve formátu šířka x délka.

 

Přikrývky pro jednoho

140x200 cm – klasický, nejčastěji používaný rozměr standardní šířky i délky

140x220 cm – prodloužená verze klasického rozměru, vhodná pro vyšší postavy

 

Přikrývky pro dva

240x200 cm – komfortní šířka a standardní délka

240x220 cm – komfortní šířka a prodloužená délka

220x200 cm – standardní šířka i délka

220x220 cm – standardní šířka a prodloužená délka

 

Dětské přikrývky

90x135 cm – přikrývky do postýlky, pro malé děti; pro větší děti už s přihlédnutím k jejich výšce můžete voli standardní dospělý rozměr 140x200 cm.

 

 • Druhy přikrývek

Základní dělení je podle sezóny, pro kterou je přikrývka určena. Samozřejmě vybírejte především podle teploty v místnosti, ve které budete spát. Pro běžně vytápěné byty je ve většině případů vhodná celoroční přikrývka. Do chladnějších prostor vybírejte spíše přikrývky s označením thermo nebo zimní. Letní přikrývku volte v případě, že máte v místnosti vyšší teplotu nebo nemáte na spaní přílišné teplo rádi.

 

 • Něco navíc

Standardní kvalitní přikrývky „klasik“ jsou dobrou volbou za dobrou cenu. Povrchový materiál tvoří 100% polyester a uvnitř je kvalitní duté vlákno, které je vhodné i pro alergiky, nemá ale speciální antialergenní úpravu. Prát se dají na 60°C. Pokud chcete od přikrývky něco navíc, můžete volit zvolit jednu z těchto nadstandardních úprav:

 

Aloe Vera

Tyto přikrývky obsahují výtažky z aloe vera, díky kterým mají výrazný antibakteriální efekt a jsou také jemnější. Prát se dají až na 95°C.

 

AntiStress

Pokud máte náročný životní styl, hodně stresu a neklidný spánek, zkuste právě tyto přikrývky. V povrchovém materiálu jsou vetkaná carbonová vlákna, která zajišťují dobrý odvod statické elektřiny a tím uvolňují napětí, podporují uvolnění celého těla a celkově přispívají ke klidnějšímu spánku.  Stejně jako přikrývky aloe vera, můžete i přikrývky antistress prát až na 95°C.

 

Ať už si vyberete kteroukoliv přikrývku, nezapomeňte si k ní pořídit i polštář, který bude mít podobné vlastnosti, aby váš spánek byl opravdu dokonalý!

Přehoz přes postel je skvělý pomocník pro úklid i dekoraci

Milujete voňavou a svěží postel? Chcete, aby povlečení večer vypadalo stejně jako ráno? Není to vždycky snadné, zvlášť, pokud stejný názor nemá váš partner, který postel používá jako pohovku a neváhá si do ní přes den skočit v obleku s notebookem v ruce.  Také děti jsou často přeborníci ve skákání do postele v denním oblečení, takže i když si peřiny ráno krásně ustelete a urovnáte, večer často uleháte do postele, která se podobá spíš bitevnímu poli. Připravili jsme pro vás proto kolekci kvalitních a krásných přehozů, se kterými bude vaše ložnice celý den krásně uklizená a povlečení bude chráněné nejen před ušpiněním, ale i před prachem. Přehoz navíc dodá vaší posteli harmonický vzhled a ložnici nádech luxusu a elegance.

 

Jak vybrat správný přehoz na postel?

 • vyberte vhodný rozměr tak, aby přehoz volně splýval po okrajích postele, ale neležel na zemi
 • vybírejte potahy, které je možné prát, abyste s ním nemuseli chodit do čistírny
 • dobře promyslete, jaký vzor navodí v ložnici atmosféru, kterou si přejete; pokud máte v ložnici hodně barev a vzorů, volte raději jednobarevný přehoz s decentním vzorem nebo bez vzoru; pokud se vám naopak zdá, že ložnice je nevýrazná a potřebuje jasný akcent, zvolte výrazný vzor nebo barvu
 • nezapomeňte, že postel zaujímá ve většině ložnic podstatnou část prostoru a přehoz tak bude v místnosti velmi dominantní, výběr vzoru a barvy proto nepodceňujte

 

Něco navíc

 • svoji postel doladíte k dokonalosti, pokud vyberete přehoz, který je dodáván v sadě s povlaky na dekorační polštářky
 • dvojí užitek budete mít z přehozů, které jsou oboustranné – vzory tak můžete střídat podle nálady
 • pokud zvolíte materiál, který není příliš těžký, můžete přehoz používat také jako deku a navíc nezabere při ukladnění mnoho místa

 

Nejčastější rozměry přehozů

 • na jednolůžko: 140x220 cm
 • na dvojlůžko:   240x260 cm

 

V našem e-shopu www.bydlimekrasne.cz najdete přehozy osvědčených českých dodavatelů vyrobené z kvalitních materiálů v široké škále barev a vzorů.

 

 

 

 

Tak teda tikají, nebo netikají?

Věděli jste, že tikací hodiny nemusíte vůbec slyšet? Tichý, pravidelný tikot, ručičky klidně a neúnavně obíhající kruh v rytmu času, harmonický pocit domova ... co když vás ale tikání budí ze spaní, ruší při rozjímání nebo při čtení knihy? Pokud tikání není něco, co vyhledáváte, můžete vybírat z hodin s tikacím strojkem, ale s tikáním, které není slyšet! Takové jsou například ručně vyráběné dřevěné hodiny VCT1062.

 

Nástěnné hodiny

Nástěnné hodiny jsou krásným bytovým doplňkem, který spoludotváří interiér. Vybírejte proto pečlivě, ať je vaše bydlení ještě krásnější. Všechny nabízené hodiny značek LAVVU a VLAHA jsou české výroby, ve špičkové kvalitě. Dřevěné, kovové, plastové i skleněné, se slyšitelným tikotem i zcela tiché, analogové i digitální, jednoduše elegantní i sebevědomě extravagantní. Svůj domov si tak můžete vyladit přesně podle vlastních představ.

 

Pokud jste i přes rozmach mobilů nabitých všemi možnými informacemi včetně času stále fandou náramkových hodinek, nemůžete si u nás nevybrat.

 

Pánské hodinky

Sportovně založení pánové jistě ocení například výjimečně odolné hodinky LAVVU DYKKER z hypoalergenní nerezové oceli, s nadstandardní vodotěsností a nepoškrabatelným safírovým sklíčkem. Pohodáři zase uvítají extrémně lehké a odolné titanové hodinky LAVVU TITANIUM LYNGDAL s minerálním tvrzeným sklíčkem a pružným řemínkem, který se nemusí rozepínat nebo LAVVU GÖTTENBERG vyrobené z ušlechtilé nerezové oceli, s ukazatelem času a s výjimečně pohodlným koženým řemínkem z luxusní španělské kůže Top Grain.

 

Dámské hodinky

Dámy budou nadšené nejen ze široké škály elegantních hodinek MINET PRAGUE s vyměnitelným řemínkem z hypoalergenní nerezové oceli, které zdobí krásný český křišťál pod sklíčkem, ale i z ostatních modelů v nejrůznějších provedeních.

 

Dětské hodinky

U hodinek pro děti je kladen důraz především na hravost, pestrost a bezpečnost. To všechno splňují svítící dětské sportovní hodinky CLOCKODILE SPORT s pouzdrem z bezniklové legované oceli a řemínky ze sportovního silikonu i třpitivé dětské hodinky CLOCKODILE z bezniklové legované oceli s vodotěsností 50 m a řemínkem z příjemné syntetické kůže.

 

A něco navíc! Při výrobě hodin a hodinek z naší nabídky se striktně dbá na design v souladu s přírodou, upřednostňováním těchto parametrů:

-  obaly z recyklovaného papíru

- kůže jako vedlejší produkt

- lokální zdroje

- minimalizace emisí

 

Bydlíme krásně - žijeme krásně!