Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Jak vybrat ideální přikrývku?

Spánek je nejen nutnost, ale i požitek. A ten pocit, když se po dlouhém dni zachumláte do peřin nelze ničím nahradit! Jenže přikrývat se v letních měsících není jen tak. Ovšem se správně zvolenou přikrývkou si pocit zachumlání můžete dopřát také! Jak si tedy vybrat tu nejlepší přikrývku?

woman-8136123_1280

Klíčové vlastnosti přikrývky

Přikrývku si musí každý spáč vybrat podle sebe a svých preferencí. Kritériem výběru může být rozměr, výplň, hřejivost, povrchový materiál.

Výběr podle hřejivosti

Základní dělení je podle sezóny, pro kterou je přikrývka určena. Samozřejmě vybírejte nejen podle venkovní teploty, ale také podle teploty v místnosti, ve které budete spát. Pro běžně vytápěné byty je ve většině případů vhodná celoroční přikrývka. Do chladnějších prostor vybírejte spíše přikrývky s označením thermo nebo zimní. Letní přikrývku volte v případě, že máte v místnosti vyšší teplotu nebo nemáte na spaní přílišné teplo rádi. Dobrým kompromisem je celoroční přikrývka 3v1, která je tvořena dvěma samostatnými přikrývkami, které drží pohromadě díky suchému zipu, drukům nebo mašličce. V zimních měsících oceníte hřejivost dvou spojených přikrývek, zato v létě si vystačíte pouze s jednou a tu druhou můžete uskladnit a opět začít používat s nástupem chladnějších dnů.

Dvě přikrývky

Rozměr přikrývky

Přikrývku můžete samozřejmě vybírat i podle rozměru – jestli chcete pro jednoho nebo společnou pro dva (případně pokud máte rádi hodně prostoru, oceníte, tzv. francouzskou přikrývku určenou pro dva, i jen sami pro sebe 😉). Vybírejte tedy hlavně tak, aby se vám spalo co nejpohodlněji! Pokud ale dáváte přednost spíše estetické stránce, tak ustlaná postel s dvojitou, francouzskou přikrývkou vypadá jistě elegantněji.

Rozměry přikrývek se udávají ve formátu šířka x délka. A nejčastější rozměry jsou:

 • Pro jednoho
  • 140x200 cm – klasický, nejčastěji používaný rozměr standardní šířky i délky
  • 140x220 cm – prodloužená verze klasického rozměru, vhodná pro vyšší postavy
 • Přikrývky pro dva
  • 240x200 cm – komfortní šířka a standardní délka
  • 240x220 cm – komfortní šířka a prodloužená délka
  • 220x200 cm – standardní šířka i délka
  • 220x220 cm – standardní šířka a prodloužená délka
 • Dětské přikrývky
  • 90x135 cm – přikrývky do postýlky, pro malé děti
  • 140x200 cm - pro větší děti (standardní dospělý rozměr)

Materiál přikrývky

Standardní kvalitní přikrývky „klasik“ jsou dobrou volbou za dobrou cenu. Povrchový materiál tvoří 100% polyester a uvnitř je kvalitní duté vlákno, které je vhodné i pro alergiky, nemá ale speciální antialergenní úpravu. Prát se dají na 60°C. Pokud chcete od přikrývky (a případně i polštáře) něco navíc, můžete volit nadstandardní úpravu – Aloe Vera nebo antistress.

Aloe Vera

Tyto přikrývky obsahují výtažky z Aloe Vera, díky kterým mají výrazný antibakteriální efekt a jsou také jemnější. Koncentrace Aloe Vera v tkanině je velice výživná pro naše tělo, především pokožku. Výrobce udává, že přikrývka s obsahem Aloe Vera zmírňuje bolesti např. ve svalech a kloubech. Extra jemné složení dodává tkanině extra příjemný pocit při doteku, je lehká, vysoce absorpční, přitom velice hustá a nemačkavá. Tkanina odpuzuje vlhkost a chlad z vnějšku, díky velkém množství pórů umožňuje snadné odpařování potu. V horku ochladí, v zimě zahřeje a navíc se dá prát až na 95°C.

Aloe Vera Dadka

AntiStress

Pokud máte náročný životní styl, hodně stresu a neklidný spánek, zkuste právě tyto přikrývky. V povrchovém materiálu (speciální jemná mikrovláknová tkanina Anti Stress-fabric™) jsou vetkaná karbonová vlákna, která zajišťují dobrý odvod statické elektřiny a tím uvolňují napětí, podporují uvolnění celého těla a celkově přispívají ke klidnějšímu spánku.  Stejně jako přikrývky aloe vera, odpuzuje tkanina vlhkost a chlad z vnějšku, díky velkém množství pórů umožňuje snadné odpařování potu. V horku ochladí, v zimě zahřeje a také se dá prát až na 95°C.

Antistress Dadka

Ať už si vyberete kteroukoliv přikrývku, nezapomeňte si k ní pořídit i polštář, který bude mít podobné vlastnosti, aby váš spánek byl opravdu dokonalý!

Bydlíme krásně - žijeme krásně!