Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Vyspěte se do růžova

Věděli jste, že spánkem strávíme až třetinu života? Kvalitní spánek je důležitý pro naše každodenní fungování a ovlivňuje ho spousta faktorů – od zdravotního stavu až po kvalitu matrace. Důležitou roli hraje i výběr ložního prádla, kdy záleží vždy na osobní preferenci každého spáče. Znáte snad lepší pocit, než po dlouhém dni zalehnout do čerstvě povlečené postele? 😊

Krep_1

Jaký zvolit materiál povlečení?

Nejlepší volbou, která je zároveň také velice variabilní, je kvalitní bavlna. Je to přírodní materiál, který se vyskytuje v mnoha variantách. Každý typ bavlny má jinou délku vláken, ta ovlivňuje hřejivost materiálu a pocit na pokožce. Například v chladnějších měsících bývá preferována česaná bavlna, tedy flanel. Tento typ bavlny je kartáčován, aby se dosáhlo chmýřovité a měkčí textury, flanelové ložní povlečení tak pomáhá udržet teplo.

Flanel

Pokud jste praktičtí a neradi žehlíte, sáhněte po krepovém povlečení. To je také vyrobeno z bavlny, která při výrobě prochází úpravou zvrásněním, díky čemuž získává strukturu, kterou není potřeba po vyprání žehlit.

Krep

Oblíbeným typem bavlněného povlečení je satén – kvalitní přírodní bavlna, která při výrobě prochází speciální úpravou. Vyznačuje se prodyšností, pevností a zároveň jemností, povlečení je příjemné na dotek. Tento hladký materiál bývá preferován v letních měsících pro svůj lehce chladivý efekt.

Satén

Jste-li vyznavači nadčasového luxusu, sáhněte po damaškovém povlečení. Damašek je mimořádné hebká a příjemná 100% bavlněná příze. Typická je pro něj dlouhá životnost a snadná údržba. Vzhled je luxusní a nadčasový, se vzory různých tvarů a velikostí, charakteristickými kontrastem mezi plochou vzoru a tmavším nebo světlejším podkladem.

Damašek

Můžete také narazit na povlečení ze syntetické tkaniny, které může být sympatické nižší pořizovací cenou a tím, že většinou není potřeba ho žehlit. Jenže syntetické vlákno je méně prodyšné a můžete se v něm během spánku potit, což nemusí být zrovna komfortní a narušovat tím kvalitu spánku.

Polyester

Nezapomeňte na design

Volba materiálu povlečení je spíše otázkou praktickou, ale design povlečení je také důležitý – v barvách, které vám nejsou sympatické se vám bude spát o něco hůře než v těch barvách, ke kterým instinktivně inklinujete. Věděli jste, že například odstíny šedé, modré a purpurové mohou eliminovat pocity úzkosti a stresu, díky čemuž jsou skvělou volbou pro navození spánku, pohody a pocitu klidu?

128628-4_128628-1-povleceni-krepove-na-dvoudeku-1-ks-200x200-cm-2-ks-70x90-cm-modrosede-kruhy

Vzhledem k tomu, že plocha postele je v ložnici obvykle největším kusem nábytku, povlečení může úplně změnit celou atmosféru a vzhled ložnice. Díky povlečení tak můžete svou ložnici přizpůsobit například ročnímu období nebo také dodat ložnici úplně nový náboj neobvyklou či výraznou barevnou kombinací.

64967-2_64967-1-povleceni-bavlnene-1-ks-140x200-cm-1-ks-70x90-cm-pivonka

Naštěstí nabízí trh nepřeberné množství barev a vzorů, takže si vybere určitě každý.

Správná péče prodlužuje životnost povlečení

Základem je vyprat nové ložní povlečení před prvním použitím ve vhodné pracím prostředku. A také je důležité pravidelně povlečení měnit – odborníci doporučují výměnu po sedmi až deseti dnech. Pokud však například berete do postele svého domácího mazlíčka je doporučeno měnit ložní prádlo ještě častěji.

washing-machine-5423359_1280

Ovšem časté praní a běžné používání může časem vytvořit v materiálu tenká místa, cuchání látky a celkové opotřebení, což může ve svém důsledku způsobit nekomfortní spánek.

A co vy, máte povlečení, do kterého se každý den těšíte? Pokud ne, prohlédněte si naši nabídku a určitě si vyberete takové ložní prádlo, ve kterém se vyspíte do růžova.

Bydlíme krásně – žijeme krásně!