Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Jak zabezpečit domov před dovolenou

Před odchodem z domu si jistě každý z nás zkontroluje, zda má klíče od domu a zda za sebou zamkl domovní dveře. Ovšem když opouštíme domov na delší dobu, můžeme začít zvažovat možnosti, jak svůj domov ještě víc zabezpečit.

Trezor nebo sejf?

Ač se může zdát, že se jedná o synonyma, odborná terminologie pojmy trezor a sejf rozlišuje. Pojem trezor je zpravidla používán pro „schránky“, do kterých se ukládají cennosti a chrání obsah před zloději, kdežto sejf slouží k uložení předmětů, které chceme chránit před vnějšími vlivy, jako je například oheň či voda. Pro běžného uživatele může být rozhodujícím faktorem nejen materiál, ze kterého je ochranná schránka vyrobena, ale také systém zamykání/odemykání.  Sejfy a trezory mohou být například opatřeny mechanickým zámkem, elektronickým zámkem s klávesnicí nebo elektronickým zámkem na otisk prstu.

sejf

Bezpečnostní schránka jako z filmu

Na sejf či trezor potřebujete přeci jen trochu více místa, navíc pokud si je chcete zabudovat do zdi, tak i drobné stavební úpravy. Pokud ale máte cenností méně nebo menších rozměrů, můžete si například pořídit bezpečnostní schránku ve tvaru knihy, kterou jednoduše vložíte do knihovny mezi oblíbené tituly. A pokud si chcete zabezpečit „pouze“ peníze v hotovosti, může dobře posloužit ocelová pokladnička, která může být na mechanický nebo kódový zámek, některé pokladničky mají i páčku pro pohodlné otevírání a blokaci proti samovolnému zavření.

kniha

Není zámek jako zámek

Zabezpečit majetek pomůže samozřejmě zámek, a těch je na trhu nepřeberné množství. Rozdělit je můžeme třeba na zámky visací, lankové a řetězové a nábytkové. Visací zámek vybíráme například podle materiálu, ze kterého je vyrobený (mosaz, nerez, litina), nebo podle systému zamykání (mechanické bezpečnostní, kódové), ale také se může hodit třeba zámek voděodolný nebo speciální TSA zámek vhodný na cestovní kufr. Pokud potřebujete zabezpečit jízdní kolo nebo kočárek, hodí se lankový nebo řetězový zámek. Pokud doma máte zásuvku, jejíž obsah byste si rádi nechali pro sebe, můžete využít nábytkový zámek, který můžete otevřít například otiskem prstu.

nábytkový zámek

Přídavné bezpečnostní prvky

Někdy stačí jen přidat nebo vyměnit základní bezpečnostní prvky a tím svůj domov o trochu více zabezpečit. Zámek můžete přidat kupříkladu na okna, ať už jsou plastová, hliníková nebo dřevěná. U dveří lze vyměnit nejen celé kování včetně kliky, ale také třeba jen rozetu a vybírat můžete z mnoha různých barevných provedení. A pokud třeba ztratíte klíče nebo si jen nejste jisti, zda váš stávající zámek dostatečně zabezpečuje váš domov, můžete vyměnit stávající zámkovou vložku za bezpečnostní.

kování

Ať už se rozhodnete zabezpečit svůj domov jakkoliv, nejdůležitější je, abyste se ve svém domově cítili sami bezpečně. 

Bydlíme krásně – žijeme krásně!