Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Zatemňovací závěsy chrání v létě před horkem a v zimě šetří peníze za energie

Zatemňovací závěsy jsou cenově dostupným řešením přehřátých domovů. I bez klimatizace se díky nim dá udržet v domě tepelná pohoda, na rozdíl od klimatizace navíc poslouží i k zatemnění místnosti a stojí mnohem méně. Stupeň zatemnění závisí na druhu látky a použité technologii. Kvalitní zatemňovací závěsy tak zachytí až 100 % slunečních paprsků. Letní investici navíc oceníte i v zimě.

Blackout, dimout nebo standardní zatemňovací závěs?

Letní období a stoupající venkovní teploty vybízejí domácnosti k řešení, jak interiér zchladit. Instalace klimatizace nebo venkovních žaluzií je nákladná, alehttps://www.bydlimekrasne.cz/hotove-zavesy/ existují i finančně nenáročná řešení – např. zatemňovací závěsy, které jsou nejen účinné, ale plní také dekorační funkci. Od obyčejných závěsů se blackout liší tím, že mají tři spojené vrstvy látky, kdy prostřední je protkaná černou nití. 100% zatemnění pak zajistí závěsy, které mají na rubové straně PVC zátěr, který spolehlivě zachytí všechny sluneční paprsky.  O něco menší zastínění můžeme čekat od závěsů s označením dimout. Výhodou je ale větší splývavost a zpravidla i nižší cena. Ať se rozhodnete pro typ blackout nebo dimout, vždy je také důležité zvolit správný systém ukotvení závěsů. „Pro úplné zatemnění je ideální kolejnička, která obepisuje písmeno U, závěs tak opravdu jde ode zdi ke zdi a zatemnění je takřka stoprocentní,“ říká švadlena Žofia Rozsívalová.

1

Zatemnění napomáhá i lepšímu spánku

Dalším důvodem k pořízení zatemňovacích závěsů může být jejich doslovný význam – zatemnění místnosti, např. ložnice. „Závěsy ocení, nejen v letních dnech, lidé pracující ve směnném provozu, ale také rodiny s malými dětmi, které potřebují i během dne v ložnici zatemnit, aby si tělo kvalitně odpočinulo,“ konstatuje Martina Hájková ze zákaznického centra bydlimekrasne.cz. „Lidé se často obávají nákupu závěsů a záclon, protože se neorientují v potřebných rozměrech, způsobech uchycení a nařasení. My proto nabízíme možnost ušít závěsy přímo na míru zákazníkovi a rádi poradíme s výběrem,“ uzavírá Hájková. 

3

Jak správně vybrat závěs?

 1. Ujasněte si, co od něj očekáváte – jakou hlavní funkci má plnit 
 2. Očekávání přizpůsobte volbu materiálu a způsob zavěšení 
 3. Dobře změřte plochu, kterou chcete pokrýt, myslete i na výškovou rezervu pro vybraný způsob zavěšení 
 4. Pokud nenajdete hotový závěs přesně odpovídající vašim požadavkům, nebojte se investovat do šití na míru. Nejedná se o velké částky a investice se vám mnohonásobně vrátí 
 5. Pro bohaté nařasení volte minimálně dvojnásobnou šířku materiálu, než je šířka okna 

Stupně zatemnění (orientační hodnoty)

 • nízké: zatemnění 0 - 20 % 
 • standard: zatemnění 20 - 50 %
 • vyšší: zatemnění 50 - 80 %
 • dimout: zatemnění 80 - 90 %
 • třívrstvý blackout: zatemnění 90 - 99 %
 • blackout se zátěrem: zatemnění 100 %

2

Bydlíme krásně - žijeme krásně!