Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Léto volá a láká nás vydat se za dobrodružstvími

Léto volá a láká nás vydat se za dobrodružstvími

S blížícím se létem a obdobím prázdnin se mnozí z nás těší na chvilky volna, klidu, pohody a na zážitky spojené nejen s cestováním. Ať už se chystáte na dovolenou v zahraničí nebo plánujete objevovat krásy naší republiky, přípravy jsou v podstatě stejné. A pro každého z nás je důležité něco jiného – někdo klade důraz na občerstvení, někdo se nechce o nic starat a nechat se rozmazlovat, někdo se zas těší na chvíle klidu strávené u vody. Ať už jste jakýkoliv typ, hlavní je si to pořádně užít, ideálně dle vašich představ.

Jídlo je základ správného výletu

Na cestách je někdy těžké sehnat kvalitní občerstvení, navíc když třeba máte nějaká dietní omezení nebo cestujete s dětmi. Abyste si mohli na cestách dopřát dobré jídlo a navíc domácí, může vám být dobrým pomocníkem správné nádobí. Máte rádi jogurt s křupinkami? Jenže když je hned smícháte a vyrazíte na výlet, tak už křupinky nebudou křupavé. Tento problém hravě vyřeší pohár na svačinu se zásobníkem a lžičkou. Nakrájená zelenina zase déle vydrží čerstvá a křupavá v plastovém boxu s uzavíráním na klipy – vybrat si můžete z různých velikostí Box multi plastový nízký s klipy 2 litry, Box multi plastový vysoký s klipy 1 litr, Box multi plastový nízký s klipy 0,6 litru. Na jednodenní výlet si můžete uvařit i dobrý teplý oběd, který jednoduše převezete v termomíse nebo jídlonosiči.  Při jídle venku se můžou hodit i papírové ubrousky a nerozbitné nádobí, o které se nemusíte strachovat – například smaltovaný hrnek či miska.

pohár

Léto u vody

Ať už u bazénu, rybníka, lomu, jezera či moře, tady všude se vám bude hodit plážová froté osuška s vysokou gramáží a přízí z dlouhých vláken. Díky tomu má osuška vysokou schopnost nasávat vlhkost a vy jste tak během chvíle v suchu. Ne každému však vyhovuje si položit osušku na trávu či písek, řešením pak může být polstr na plážové lehátko, který lze jednoduše poskládat a snadno vzít s sebou na cesty díky dvěma dlouhým uchům. Nezbytnou součástí plážové výbavy je i bavlněná taška, do které se vejde kniha, plavky, mobilní telefon, peněženka a další nezbytnosti. Díky složení ze 100% bavlny se taška dá jednoduše vyprat.

Polstr

Cestování v pohodlí

Dlouhé cesty autem, autobusem či letadlem mohou být náročné a když podceníme přípravu, tak až nepříjemné. Dlouhé sezení či nepohodlný spánek se mohou negativně podepsat na našem zážitku z cestování. Spánek v nepřirozené pozici, například v sedě, si můžete zpříjemnit za pomoci cestovního polštářku, který snižuje napětí a únavu krčních svalů. Polštářek může být naplněný například polyesterovými kuličkami, milovníky pocitu tepla pak potěší varianta z evropského merina. Pro příjemné cestování je důležité si dopřát co největší možné pohodlí, které mohou představovat také třeba ponožky. Někteří lidé mají z cestování obavy, potěšit je může třeba malý talisman ve formě andělíčka, který se vejde do kapsy nebo jako přívěšek na klíče.

Polštářek

Zavazadla v bezpečí

Kontroly na letištích jsou pro mnohé nepříjemnou záležitostí. A věděli jste, že kontrola vašeho zavazadla může proběhnout i bez vaší přítomnosti? A co se stane se zámkem na zavazadle, když budou chtít prohlédnout konkrétně vaše zavazadlo? Letištní kontrola je opatrná, nicméně k poničení zámku či zavazadla může dojít. Lze tomu ale předejít díky tzv. TSA zámku, který může letištní kontrola otevřít bez vaší přítomnosti, a přitom zámek zůstane neporušený. TSA zámky jsou jednotné pro celý svět a umí s nimi pracovat na všech letištích světa. Takový zámek jednoduše poznáte podle symbolu červeného diamantu, kterým je každý TSA zámek označený. Vybírat můžete z různých typů kódových zámků – visací TSA zámek, visací TSA zámek s identifikátorem otevření, lankový TSA zámek, TSA popruh na zavazadlo a biometrický TSA zámek na otisk prstu.

TSA

Ať už cestujete s jakýmkoliv cílem, hlavní je, abyste se v pořádku vrátili zase domů. Protože všude dobře, ale doma nejlíp.

Bydlíme krásně - žijeme krásně!