Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Toto léto přeje barvám!

 

Léto na zahradě! Co může být krásnějšího? Ať už máte zahradu jako zámecký park nebo je vaší zahrádkou maličký balkon, je to oáza klidu, kde jste svým vlastním pánem. Udělejte si ji pestrou, harmonickou nebo třeba divokou. Rozhodnutí je jen na vás! Jaro a léto přeje barevným truhlíkům a květináčům na balkoně i v zahradě.

 

Klasické nebo samozavlažovací?

 

Okenní truhlíky a květináče, klasické či samozavlažovací, užíváme téměř všichni. Všichni si chceme do svého domova přinést trochu přírody. Pohled na svěží zelené rostliny uklidňuje, péče o ně nám zaměstná hlavu a dělá radost. Všichni potřebujeme relaxovat. Naše mysl a naše oči tak vyhledávají krásu v podobě zelených rostlin a barevných květů.

 

Klasické truhlíky představují ekonomičtější variantu, potřebujete k nim ale misku pro odtok přebytečné vody a musíte pravidelně hlídat vlhkost substrátu.

 

Samozavlažovací truhlíky a květináče jsou o něco dražší, ale velmi usnadňují péči o rostliny. Chytrý zavlažovací systém má dvě ergonomické barevné datumovky pro zaznamenávání intervalů zalévání a hnojení, což zajistí nepřelití nebo nepřehnojení rostlin.

 

Ať již umístíte truhlíky a květináče do zahrady před svůj dům, na terasu nebo na okenní parapet, vždy vás při příchodu přivítají a budou je obdivovat i návštěvy a kolemjdoucí. Okenní truhlíky zlepšují také výhled zevnitř domu - kdo by nemiloval výhled orámovaný krásnými květinami a listy. Navíc přilákáte i třepotající se motýly. Truhlíky poskytují příležitost se kreativně vyřádit. Můžete vytvořit expozici, která energizuje váš domov, doplní váš individuální styl. Můžete ale také velmi pozvednout a oživit design zahrady a terasy, nebo vytvořit nová malebná zákoutí.

 

Jaro a léto je nejlepší příležitostí, kdy doplnit také svůj interiér o nové rostliny v nových moderních nádobách a květináčích. Ideální je trendy fuchsiová barva, která je jedničkou letošní sezóny. Dle odborníků fuchsiová barva dodává duchovní sílu, zmírňuje deprese, působí proti migréně, má uklidňující účinky na srdce a pomáhá harmonizovat stavy podrážděnosti.

 

Vypadá váš interiér, balkon, terasa či vaše okenní parapety smutně a nevýrazně? Nechte se inspirovat našimi nápady a přeměňte i ten nejskromnější prostor na scénu, která přitáhne pozornost a potěší každé oko.

 

 

Hrajte si s výškami

 

Chcete-li vytvořit neotřelou kompozici, vyberte rostliny různých výšek. Kombinace různě vysokých rostlin ve větším interiérovém květináči vylepší jakýkoli nevýrazný kout.  V případě truhlíku na parapetu či na balkoně přinese nejen dotek soukromí, ale zároveň nabídne příjemné orámování výhledu. Zkuste například zkombinovat opomíjené okrasné trávy s letničkami. Pokud vám na vnějším okraji truhlíku zbývá prostor, můžete doplnit několika převislými rostlinami.

 

 

Slaďte své květiny s květináčem či truhlíkem

 

Někdy může odvážná volba vytvořit ten nejlepší efekt. Vyberte si jednu rostlinu ve stejné barvě jako váš truhlík nebo květináč a bohatě jej osázejte. Fuchsiový truhlík bude překrásný v kombinaci s levandulí či petúniemi v nejrůznějších odstínech od růžové přes modrou a fialovou. V interiéru bude sytě fuchsiový květináč slušet například světle růžové anthurii.

 

 

Kombinujte světlé květy s tmavými rostlinami

 

Tato neotřelá a trendy kombinace přináší velmi zajímavý kontrastní vzhled. Opět bychom vybrali truhlík v nejmódnější barvě této sezóny, tedy fuchsiové, a doporučili bychom ho osázet balkónovými květinami s bílými kvítky, například bílou lobelkou a střídavě doplnit černo-fialovou nízkou travinou nebo šalvějí s vínovým listem. 

 

Nechte cibuloviny sehrát celé představení

 

Cibuloviny jsou velmi oblíbené. Pomocí narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců vykouzlíte nepřeberné množství barevných kombinací. Odvažte se a osázejte jimi například hráškově zelené závěsné květináče. Pesimismu už bylo dost, ať žijí veselé barvy!

 

 

Truhlíky kam se podíváš

 

Jistěže chcete mít svou chloubu v podobě překrásně kvetoucího truhlíku stále na očích. Ale popřemýšlejte také o možnosti ozdobit prostory, kde je to méně obvyklé. Pokud máte trochu místa například u zahradního domku nebo přístřešku na dříví, můžete jej rozsvítit závěsným květináčem a osázet ho například slaďoučkými jahodami. V létě budou vašim dětem oči jen zářit. Květináč Trelista od značky Gardenico je pro tento účel ideální, protože má více otvorů a voda ze zálivky může volně odtékat. Výhodou je, že jej pomocí háčku lze umístit také na ten nejmenší balkon.

 

 

Využijte prostor pod truhlíkem na maximum

 

Příznivci minimalistického či průmyslového designu často preferují spíše nekvetoucí rostliny. Využijte na maximum převislé rostliny okrasné listem. Bohatou záplavou svěže zelených listů zharmonizujete jakýkoli prostor. Čisté linie květináčů Balconia Ovi jsou k tomuto účelu jako stvořené.

 

 

Vytvořte specifické téma

 

Proměňte svou kuchyň, jídelnu nebo pouze parapet ve velikonoční oázu, která udělá radost dospělým i dětem. Vše, co potřebujete, je několik květináčů, menších truhlíků nebo stylová zelená nebo fuchsiová minizahrádka. Pak jen jednoduše vypěstujte velikonoční osení, doplňte kraslicemi nebo jakoukoli velikonoční dekorací a radost je na světě.

 

 

Přejeme jen samé úspěchy při pěstování, radujte se a bydlete krásně, doma i na vaší zahradě.

 

Květináče i truhlíky, klasické i samozavlažovací, vybírejte na https://www.bydlimekrasne.cz/kvetinace--truhliky--konve/.