Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Velikonoce, svátky jara

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ale také konec zimy a příchod jara. Tyto svátky nemají pevně stanovené datum, slaví se po prvním jarním úplňku. Jejich církevní začátek připadá na tzv. Popeleční středu a trvá čtyřicet dnů až do Velikonoční neděle, před kterou je Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. S Velikonoci je spojena řada tradic, u nás je nejznámější velikonoční tradicí pomlázka, koledování a barvení vajíček.

S Velikonoci se pojí vaření tradičních dobrot, ale i úklid a dekorování domácnosti.

Dekorování domácnosti

Symboly Velikonoc a jara souvisejí s probouzející se přírodou. Při dekorování domácnosti volte přírodní motivy, zvířátka, pestré i pastelové barvy. Pokud jste zavaleni starostmi všedních dnů a nemáte mnoho času na výrobu velikonočních dekorací, svou domácnost rychle a velice efektně rozsvítíte bytovým textilem s velikonočními či jarními motivy.

Kuchyně a jídelna

Kuchyni nebo jídelnu o Velikonocích využíváme snad nejčastěji. Pobyt zde si snadno zpříjemníme sadou kuchyňského textilu s motivem svazku květů nebo velmi optimistickým velikonočním motivem s housaty. Kuchyňské chňapky s tímto roztomilým motivem naši malí pomocníci nebudou chtít sundat, ani když bude velikonoční beránek dávno upečený a ozdobený.

Ložnice

Nový jarní nádech můžeme dát také naší ložnici nebo koupelně. V bydlimekrasne.cz jsme pro vás připravili kvalitní povlečení českých značek s jarními motivy. Stále velmi oblíbené je praktické krepové povlečení, které se nemusí žehlit. A čím dál oblíbenějším se stává povlečení s kvalitním 3D vzorem, příkladem je překrásné povlečení s aktuálním jarním motivem Spring dream, neboli Jarní sen. Vzhledem k přicházejícím teplým měsícům si můžete nyní exkluzivně u nás pořídit sady lůžkovin a ložního povlečení za zvýhodněnou cenu, které obsahují lehké letní přikrývky.

Koupelna

Koupelnový textil je důležitou součástí každodenní hygieny. Velikonoce mohou být perfektní příležitostí pro osvěžení právě těchto prostor. Pomocí ladících sad ručníků či koupelnových předložek dodáte koupelně nový neokoukaný vzhled, ať již chcete vytvořit veselý dojem či nádech elegance nebo luxusu.

Tipy na velikonoční výzdobu

Vajíčka, pomlázka a tradiční velikonoční beránek jsou nejčastější motivy pro velikonoční výzdobu. Nicméně pokud jste velikonoční nadšenci a vášniví dekoratéři, můžete vyzkoušet i některé z našich tipů.

Jutové motouzy

S pomocí jutových motouzů a stuh vykouzlíte opravdu překrásné dekorace a stylová zákoutí. Stačí jen špetka času a šikovnosti. A fantazii se samozřejmě meze nekladou. Motouz v přírodních tónech pomůže například k zavěšení ozdob, můžete jím ovázat nádoby, květiny, ozdobit přáníčka. Můžete jím ale také omotat pár vajíček a ozdobit peříčkem či větvičkou a mašličkou. To už pak stačí vložit do keramické nádoby vyložené například mechem nebo suchou trávou, pro tyto účely perfektně poslouží i proutěný košíček na pečivo. Inspirujte se fotogalerií přímo u konkrétních produktů.

Jutové dekorační pásky

Jutové dekorační pásky v přírodních nebo veselých jarních barvách mají také nespočet možností využití. Překrásné a velmi vkusné je ozdobit jimi svazek proutků nebo věnec z proutí k zavěšení. Takovou dekoraci ještě můžete doplnit květinami ve stejné barvě jutového pásku, například kombinace narcisů a žluté plus přírodní jutové pásky bude fascinující. Jutovou páskou také můžete například jednoduše ovázat židli v kuchyni, jakoukoli zajímavou nádobu, lahev, vázu nebo květináč, efekt je velmi jemný a nenucený. Velmi hezky působí také jednoduchá dekorace v podobě proutěného košíčku vyloženého různě barevnými nebo i stejnobarevnými jutovým páskami, na něž se vyskládají nabarvená vajíčka. Takovou krásou jistě potěšíte každého koledníka.

Bydlíme krásně - žijeme krásně!