Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Co udělá z obyčejné židle židli pohodlnou?

Odpověď je kvalitní podsedák. Díky sedáku bude vaše posezení u jídelního stolu pohodlné, příjemné a měkké, sedák zabraňuje otlakům a vylepšuje komfort zejména při delším posezení. Kromě židlí u jídelního stolu můžete podsedáky využít také na zahradě při grilování. Dále je mohou využít děti hrající si jen tak na zemi v dětském pokoji. Kromě zdravotní a praktické funkce plní podsedák i funkci estetickou. Díky velkému výběru jednotlivých typů a barev si může vybrat opravdu každý. Navíc kuchyň či jídelnu můžete vybavit nejen sedáky, ale i ostatním textilem ve stejném designu. Osvěžíte, vybarvíte a oživíte tak interiér, nyní aktuálně například svěžími jarními motivy jako je svazek květů nebo velikonoční housata.

Jak vybrat ten správný sedák?

Sedáky rozdělujeme podle prošití, tvaru, velikosti, typu uchycení či výšky (tloušťky).

Prošití

Prošívaný sedák je tím nejoblíbenějším. Prošití zabraňuje pohybu vnitřní výplně. Vrchní materiál je nejčastěji vyroben ze směsi bavlny a polyesteru, což umožňuje výbornou údržbu a pratelnost, zároveň je velmi příjemný na dotek. Je nejčastěji plněný směsí polyesteru a polyuretanu a je velmi odolný vůči prosezení nebo poničení.

Hladký sedák je pak plněn vložkou z polyuretanu a jeho povrch je hladký, bez hrbolků. Také tento sedák je velmi odolný vůči poškození.

Způsob uchycení

Můžete si vybrat variantu se šňůrkami, kterými jej lze přichytit k opěradlu židle, či přichycení pomocí poutek na suchý zip.

Materiál, tvar, barvy

Kromě bavlněného povrchu sedáků se můžete rozhodnout pro sedák s povrchem microflanel, který je velice hebký na dotek, hřejivý a hodí se tak více pro chladnější období.

Sedáky se vyrábí jak ve čtvercovém, tak v kulatém tvaru a také v různých tloušťkách/výškách.  Nejoblíbenějšími jsou sedáky o tloušťce dva a čtyři centimetry. Základní rozdíl je v celkovém pocitu měkkosti a také v estetickém dojmu.

Samozřejmostí je nepřeberné množství barev a vzorů, ze kterých si vybere každý. 

Údržba

Všechny sedáky se snadno udržují, pokyny pro údržbu vždy uvádí výrobce, obecně však platí, že sedáky se dají prát v automatické pračce na 30 stupňů.  Některé sedáky mají snímatelný potah se zipem, ten se po sejmutí taktéž může prát na 30 stupňů.

Bydlíme krásně - žijeme krásně!