Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Proč je ložní povlečení tak důležité?

Na spánku záleží. My to víme.

Nepodceňujte důležitost ložního povlečení. Spánkem strávíme až třetinu našeho života. Kvalitu spánku ovlivňuje spousta různých faktorů jako aktuální zdravotní stav, denní aktivity, venkovní hluk, kvalita matrace a mnoho dalšího. Ovšem neméně důležitý je výběr kvalitního ložního prádla. Neexistuje snad lepší pocit než po vyčerpávajícím dni a horké sprše ulehnout do měkoučké a voňavé, čerstvě povlečené postele.

Při koupi nového ložního povlečení rozhoduje volba materiálu a design výrobku.

Syntetické tkaniny zachycují teplo, to znamená, že jsou méně prodyšné a může vám být během spánku příliš horko. To často vede k neklidu a častému probouzení. Navíc ložní prádlo vyrobené z polyesteru můžete sice pořídit za nižší cenu a bývá nemačkavé, avšak nevyhovuje každému životnímu stylu, obzvláště těm z vás, kteří podporují udržitelný rozvoj.

Naopak kvalitní bavlněné povlečení bývá tou nejlepší volbou. Jedná se o přírodní, všestranný a dobře dostupný materiál. Bavlna pochází z celého světa, mezi nejkvalitnější se řadí ta egyptská.

Existuje mnoho variant bavlny. Každý typ bavlny má jinou délku vláken, ta ovlivňuje hřejivost materiálu a pocit na pokožce. Například v chladnějších měsících bývá preferována česaná bavlna, tedy flanel. Tento typ bavlny je kartáčován, aby se dosáhlo chmýřovité a měkčí textury, flanelové ložní povlečení tak pomáhá udržet teplo.

Velmi oblíbeným typem je saténové povlečení. Jde opět o kvalitní přírodní bavlnu, která při výrobě prochází speciální úpravou. Vyznačuje se prodyšností, pevností a zároveň jemností, povlečení je příjemné na dotek. Tento hladký materiál bývá preferován v letních měsících pro svůj lehce chladivý efekt.

S ohledem na praktičnost si můžete zvolit i krepové povlečení, které je taktéž vyrobeno z bavlny, kdy při výrobě prochází úpravou zvrásnění, nemusí se tedy po vyprání žehlit.

Hledáte-li nadčasový luxus, pak zvolte damaškové povlečeníDamašek je mimořádné hebká a příjemná 100% bavlněná příze. Typická je pro něj dlouhá životnost a snadná údržba. Vzhled je luxusní a nadčasový, se vzory různých tvarů a velikostí, charakteristickými kontrastem mezi plochou vzoru a tmavším nebo světlejším podkladem.

Design ložního povlečení záleží na osobních preferencích zákazníka. Vzhledem k tomu, že plocha postele je v ložnici obvykle největším kusem nábytku, povlečení může úplně změnit celou atmosféru a vzhled ložnice. Díky povlečení můžete svou ložnici přizpůsobit například ročnímu období. Důležitá je i volba barvy, například odstíny šedé, modré a purpurové by měly eliminovat pocity úzkosti a stresu, díky čemuž jsou skvělou volbou pro navození spánku, pohody a pocitu klidu.

A jak byste se měli o své ložní povlečení starat?

Základem je vyprat nové ložní povlečení před prvním použitím ve vhodné pracím prostředku. Odborníci doporučují měnit povlečení po sedmi až deseti dnech. Pokud však například berete do postele svého domácího mazlíčka (nic proti, výzkumy ukazují, že pes v posteli má pozitivní vliv na psychiku), je doporučeno měnit ložní prádlo ještě častěji.

Časté praní a běžné používání může časem vytvořit v materiálu tenká místa, cuchání látky a celkové opotřebení, což může ve svém důsledku způsobit nekomfortní spánek. A to je přesně čas pro to udělat si malou radost a pořídit si kvalitní nové povlečení. Na www.bydlimekrasne.cz si vyberete ze stovek vzorů a mnoha rozměrů, vše v ověřené kvalitě českých výrobců.