Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Chcete tu nejlepší přikrývku?

Zachumlat se do peřin a zmizet v říši snů. To je pocit, na který často myslíme už od rána. Vydatný odpočinek nám dodá sílu a elán do dalšího dne. A to bez dobré přikrývky nejde. Takže je jasné, že chcete tu nejlepší! Jak ji ale vybrat?

 

Nejlepší přikrývka neexistuje!

Rozměrů, typů, výplní i hřejivostí je tolik, že žádná jediná nejlepší neexistuje. Každý si ale může vybrat tu ideální pro sebe. Jak na to?

 

  • Rozměr

Základem pro výběr rozměru je, jestli chcete přikrývku pro jednoho nebo společnou pro dva – tzv. francouzskou. Zvyky jsou různé, existují nezlomní zastánci sólo přikrývky i ti, kteří nedají dopustit na přikrývky partnerské. Ustlaná postel s dvojitou přikrývkou vypadá elegantněji a je také příjemnější, pokud partneři spí klidně a blízko u sebe. Naopak pokud máte s partnerem jiný režim spánku nebo se jeden z vás často otáčí nebo v noci vstává, společná přikrývka může být velmi rušivá. Rozměry přikrývek se udávají ve formátu šířka x délka.

 

Přikrývky pro jednoho

140x200 cm – klasický, nejčastěji používaný rozměr standardní šířky i délky

140x220 cm – prodloužená verze klasického rozměru, vhodná pro vyšší postavy

 

Přikrývky pro dva

240x200 cm – komfortní šířka a standardní délka

240x220 cm – komfortní šířka a prodloužená délka

220x200 cm – standardní šířka i délka

220x220 cm – standardní šířka a prodloužená délka

 

Dětské přikrývky

90x135 cm – přikrývky do postýlky, pro malé děti; pro větší děti už s přihlédnutím k jejich výšce můžete voli standardní dospělý rozměr 140x200 cm.

 

  • Druhy přikrývek

Základní dělení je podle sezóny, pro kterou je přikrývka určena. Samozřejmě vybírejte především podle teploty v místnosti, ve které budete spát. Pro běžně vytápěné byty je ve většině případů vhodná celoroční přikrývka. Do chladnějších prostor vybírejte spíše přikrývky s označením thermo nebo zimní. Letní přikrývku volte v případě, že máte v místnosti vyšší teplotu nebo nemáte na spaní přílišné teplo rádi.

 

  • Něco navíc

Standardní kvalitní přikrývky „klasik“ jsou dobrou volbou za dobrou cenu. Povrchový materiál tvoří 100% polyester a uvnitř je kvalitní duté vlákno, které je vhodné i pro alergiky, nemá ale speciální antialergenní úpravu. Prát se dají na 60°C. Pokud chcete od přikrývky něco navíc, můžete volit zvolit jednu z těchto nadstandardních úprav:

 

Aloe Vera

Tyto přikrývky obsahují výtažky z aloe vera, díky kterým mají výrazný antibakteriální efekt a jsou také jemnější. Prát se dají až na 95°C.

 

AntiStress

Pokud máte náročný životní styl, hodně stresu a neklidný spánek, zkuste právě tyto přikrývky. V povrchovém materiálu jsou vetkaná carbonová vlákna, která zajišťují dobrý odvod statické elektřiny a tím uvolňují napětí, podporují uvolnění celého těla a celkově přispívají ke klidnějšímu spánku.  Stejně jako přikrývky aloe vera, můžete i přikrývky antistress prát až na 95°C.

 

Ať už si vyberete kteroukoliv přikrývku, nezapomeňte si k ní pořídit i polštář, který bude mít podobné vlastnosti, aby váš spánek byl opravdu dokonalý!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení