Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Chcete tu nejlepší přikrývku?

Zachumlat se do peřin a zmizet v říši snů. To je pocit, na který často myslíme už od rána. Vydatný odpočinek nám dodá sílu a elán do dalšího dne. A to bez dobré přikrývky nejde. Takže je jasné, že chcete tu nejlepší! Jak ji ale vybrat?

 

Nejlepší přikrývka neexistuje!

Rozměrů, typů, výplní i hřejivostí je tolik, že žádná jediná nejlepší neexistuje. Každý si ale může vybrat tu ideální pro sebe. Jak na to?

 

  • Rozměr

Základem pro výběr rozměru je, jestli chcete přikrývku pro jednoho nebo společnou pro dva – tzv. francouzskou. Zvyky jsou různé, existují nezlomní zastánci sólo přikrývky i ti, kteří nedají dopustit na přikrývky partnerské. Ustlaná postel s dvojitou přikrývkou vypadá elegantněji a je také příjemnější, pokud partneři spí klidně a blízko u sebe. Naopak pokud máte s partnerem jiný režim spánku nebo se jeden z vás často otáčí nebo v noci vstává, společná přikrývka může být velmi rušivá. Rozměry přikrývek se udávají ve formátu šířka x délka.

 

Přikrývky pro jednoho

140x200 cm – klasický, nejčastěji používaný rozměr standardní šířky i délky

140x220 cm – prodloužená verze klasického rozměru, vhodná pro vyšší postavy

 

Přikrývky pro dva

240x200 cm – komfortní šířka a standardní délka

240x220 cm – komfortní šířka a prodloužená délka

220x200 cm – standardní šířka i délka

220x220 cm – standardní šířka a prodloužená délka

 

Dětské přikrývky

90x135 cm – přikrývky do postýlky, pro malé děti; pro větší děti už s přihlédnutím k jejich výšce můžete voli standardní dospělý rozměr 140x200 cm.

 

  • Druhy přikrývek

Základní dělení je podle sezóny, pro kterou je přikrývka určena. Samozřejmě vybírejte především podle teploty v místnosti, ve které budete spát. Pro běžně vytápěné byty je ve většině případů vhodná celoroční přikrývka. Do chladnějších prostor vybírejte spíše přikrývky s označením thermo nebo zimní. Letní přikrývku volte v případě, že máte v místnosti vyšší teplotu nebo nemáte na spaní přílišné teplo rádi.

 

  • Něco navíc

Standardní kvalitní přikrývky „klasik“ jsou dobrou volbou za dobrou cenu. Povrchový materiál tvoří 100% polyester a uvnitř je kvalitní duté vlákno, které je vhodné i pro alergiky, nemá ale speciální antialergenní úpravu. Prát se dají na 60°C. Pokud chcete od přikrývky něco navíc, můžete volit zvolit jednu z těchto nadstandardních úprav:

 

Aloe Vera

Tyto přikrývky obsahují výtažky z aloe vera, díky kterým mají výrazný antibakteriální efekt a jsou také jemnější. Prát se dají až na 95°C.

 

AntiStress

Pokud máte náročný životní styl, hodně stresu a neklidný spánek, zkuste právě tyto přikrývky. V povrchovém materiálu jsou vetkaná carbonová vlákna, která zajišťují dobrý odvod statické elektřiny a tím uvolňují napětí, podporují uvolnění celého těla a celkově přispívají ke klidnějšímu spánku.  Stejně jako přikrývky aloe vera, můžete i přikrývky antistress prát až na 95°C.

 

Ať už si vyberete kteroukoliv přikrývku, nezapomeňte si k ní pořídit i polštář, který bude mít podobné vlastnosti, aby váš spánek byl opravdu dokonalý!