Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Základní výbavička pro miminko

Příchod miminka je velká životní událost, na kterou se každý chce co nejlépe připravit. A příprava výbavičky pro nového člena rodiny je samozřejmostí, protože novorozenec má trochu jiné potřeby, než ostatní členové rodiny a taky chceme miminku dopřát pohodlí. 😊 Ať už se rozhodnete koupit nové věci nebo dáte přednost výbavičce z druhé ruky, vždy je dobré se zaměřit na to, aby se jednalo o kvalitní materiály a ideálně českou výrobu, abyste si byli jisti, že bude pro miminko vše zdravotně nezávadné. A to v našem obchodě zaručeně najdete.

1_1

Základní výbavička

Novorozenec potřebuje hlavně místo, kde se mu bude dobře spát. Miminka mají ráda teplo a pocit bezpečí, který jim dodává zavinovačka. Zavinovačku můžete mít buď „klasickou“ na zavazování nebo tzv. „rychlozavinovačku“ na suchý zip. Zavinovačka udržuje miminko v teple a také usnadňuje manipulaci s novorozencem těm, kteří jsou ze začátku nejistí. Jakmile miminko trochu povyroste a je pohyblivější, je zavinovačka nevyhovující. Někdo volí k udržení tepelného komfortu peřinku, ale tady je důležité mít děťátko pořád pod dohledem, protože peřinku jednoduše odkope nebo se do ní také může zamotat. Dobrou alternativou je spací pytel, který miminku nepřekáží a udrží ho v teple po celou dobu spánku. Vybírat můžete z množství líbivých vzorů.

27629_zavinovacka-sovicka-na-vetvi

Mezi populární součást výbavičky patří hnízdečko, které je dobrým pomocníkem pro příjemný spánek děťátka. Miminko v něm ale nemusí jen spát, je to bezpečné místo, které můžete jednoduše přenášet a dopřát miminku pohodlí v jakékoliv místnosti doma nebo na cestách. Je praktické, když se dá potah hnízdečka sejmout a vyprat.

2_1

 

Při manipulaci s miminkem je dobré mít ve věcech nějaký systém a mít po ruce věci, které miminko potřebuje nejčastěji (někdy je vhodné mít vše připravené na manipulaci jednou rukou). Pro organizaci drobností se může hodit kapsář na postýlku, který je díky kapsám přehledný a praktický. Můžete ho přivázat buď na postýlku nebo na přebalovací pult. Kapsář se vám může hodit třeba i v blízkosti koupelny, protože koupání je pro miminka oblíbeným večerním rituálem. Volba dětské kosmetiky záleží na každém rodiči a zdravotním stavu děťátka, ale ručník by měl v každém případě být co nejjemnější a nejšetrnější k dětské pokožce. Pro batolátka je praktický ručník s kapuckou, který se hodí nejenom na domácí použití, ale i na výlety k vodě.

3_1

Jakmile se začne děťátko více pohybovat, můžete na vnitřní strany postýlky přidělat bavlněný mantinel, který zabrání případným nárazům do tvrdých částí postýlky.

Péče o maminku

Dobrou pomůckou pro kojící maminky může být také kojící polštář, díky kterému se miminko dá dobře napolohovat a maminka může u kojení trochu ulevit stále zaměstnaným rukám. Kojící polštáře mají různé tvary, důležité ale je, aby měl snímatelný a pratelný potah.

I když je péče o miminko na prvním místě, nesmíme zapomínat také pečovat o maminky. Dopřejte jim chvilku pro sebe, ať mají čas si trochu oddechnout od každodenních povinností – některá se ráda projde na čerstvém vzduchu, jiná třeba dá přednost horké vaně s bublinkami a vonnými svíčkami. Stačí se zeptat, co ji potěší a co potřebuje, aby se cítila dobře 😊

227098-1_227098-vonna-svicka-nejlepsi-maminka

Bydlíme krásně - žijeme krásně!