Zákaznická podpora:info@bydlimekrasne.cz

Sbalte svačinu jednoduše a ekologicky

Se začátkem školního roku se rozroste plánování rodinného stravování o školní svačiny. Vymyslet a nachystat svačinu není pro každého hobby, ale když na to máte správné nádoby, můžete si tím celý proces zjednodušit.

Jaké nádoby zvolit

Kromě toho, že je potřeba vymyslet CO budete chystat ke svačině, tak je důležité taky pro myslet DO ČEHO svačinu zabalit, aby nedošlo k pohromě ve školním batohu. Na pečivo, ovoce, zeleninu atp. se skvěle hodí svačinové boxy na klipy, které otevřou i nejmenší děti. Obsah sice není překvapením, ale zase se tím eliminuje pravděpodobnost kontaminace školní tašky 😊 Také se skvěle hodí veselé barevné svačinové boxy, které potěší nejen ty nejmenší jedlíky!

svacinovy-box-tygr-4-ks

Vyhýbáte se jogurtu, protože se bojíte nehody/nechtěného propíchnutí víčka? S cestovním pohárem jsou tyto obavy zbytečné, navíc díky oddělenému víčku můžete k jogurtu přibalit oblíbené cereálie nebo ovoce, které zůstane až do času konzumace křupavé a čerstvé. Navíc má pohárek praktický držák na lžičku! 

Pohár

Uvařili jste k večeři oblíbenou pochoutku a trochu vám zbylo? Díky malé termonádobě můžete školáka překvapit teplou svačinou, která mu určitě zpestří den!

termoska

Nezapomínejte na pitný režim

Dodržovat pitný režim je důležité, ale školní čaj ne vždy děti uspokojí. Pokud hledáte způsob, jak ozvláštnit pitný režim, stačí do obyčejné vody přidat kousek ovoce! Můžete přidat citrusy či bobulovité ovoce, které váš nápoj přirozeně ochutí. Navíc, pokud použijete ovoce mražené, voda zůstane déle chladná nebo taky lze použít ovoce lyofilizované, které ve vodě „nabude“ svůj původní rozměr. Pití do školy můžete dát buď do skleněné nádoby, jejíž výhodou je, že nezapáchá, ale na druhou stranu je těžší. Při výběru plastové lahve je nejdůležitější, aby netekla a aby byla pohodlná do ruky. U menších dětí je důležité si ověřit, jestli bude umět daný typ uzávěru samostatně otevřít a hlavně následně pořádně uzavřít. Uzávěry jsou totiž různé – šroubovací, s pítkem bez víčka, s pítkem a víčkem. Stejně tak objem je různý, vybírejte lahev vždy na míru, aby lahev odpovídala svému majiteli ve všech ohledech.

lahev s obalem

Něco navíc

Ať už nachystáte na svačinu cokoliv, je hezké, když přidáte ještě něco navíc. Může to být oblíbená dobrůtka nebo milý vzkaz, díky kterému bude školákovi jasné, že svačina pro něj byla chystána s láskou 😊